Orhan Gazi Beşiktaşlılar Derneği'nin organize ettiği tepki yürüyüşüne katılım büyüktü.

Pkk terör örgütü tarafından Hakkari’de düzenlenen, 24 askerin şehit ve 22 askerimizin ise yaralanmasına neden olan baskına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın yeni transferi N'Koudou kimdir? Beşiktaş'ın yeni transferi N'Koudou kimdir?

Orhangazi Beşiktaşlılar Derneği tarafından organize edile ve çok sayıda sivil toplum örgütü tarafından desteklenen yürüyüşe 7’den 70’e her kesimden vatandaşlar katıldı.

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’nün yoğun güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte Polisler çevrede kuş uçurtmadı. Cumhuriyet Alanı’nda yürüyüş öncesinde toplanan kalabalık burada şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okudu. Daha sonra Gemlik Caddesi, Hürriyet Mahallesi girişi ve oradan da Orhangazi Şehitliği’ne ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez, mecliste PKK istemiyoruz, Orhangazi şehidine sahip çık’ sloganları ile yürüyen kabalığa, evlerinde ve dükkanlarında bulunan vatandaşlarda alkışlarla destek verdi. Kimi iş yeri çalışanları ise ellerine Tük bayraklarını alıp dükkanları kapatarak yürüyüşe katıldı.

Olaysız dağıldılar

Şehitliğin önüne geldikten sonra basın açıklamasında bulunan kalabalık, teröre tepkilerini sert bir dille ifade etti. Çoğu vatandaş duygulanarak göz yaşlarına hakim olamazken kimisi de tepkisini Türk Bayrağı sallayarak ve slogan atarak dile getirdi. Basın açıklamasının ardından şehitler için dua okundu. Duaların ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

www.kartalbakisi.com