Beşiktaşlılar’dan Soma’ya destek

Gözden kaçırmayın

Büyükmandıra Kartalları İftar Yemeği Düzenledi Büyükmandıra Kartalları İftar Yemeği Düzenledi
Orhangazi Beşiktaşlılar Derneği, Soma’da hayatını kaybeden emekçileri unutmadı. Dün Cumhuriyet Alanı’na bir pankart asan Beşiktaşlılar aynı zamanda bu haftaki maç gelirini de Soma’ya göndereceğini duyurdu.
Yüreklerindeki acıyı pankartta dile getirdiler


Orhangazi Beşiktaşlılar Derneği, geçtiğimiz gün Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden emekçileri unutmadı. Dün Orhangazi Cumhuriyet Meydanı’na asılan ‘SoRma bize derdimizi kömür karası dağladı yüreklerimizi. Başınız sağ olsun Türkiye’ yazılı pankartla destek oldular. Maç geliri Soma’ya bağışlanacak


Orhangazi Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Saim Yeşil, tüm Türkiye gibi kendilerinin de bu elim kazadan duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Soma’da emekçi kardeşlerimizin yaşadığı bu elim olay hepimizi derinden yaralamıştır. Derinden hissettiğimiz bu hüznü dün Cumhuriyet Alanı’na astığımız pankart ile bir an olsun dile getirmeye çalıştık. Ayrıca Soma için başlatılan yardım kampanyasına destek olan kulübümüz gibi biz de bu hafta oynanacak olan Beşiktaş-Gençlerbirliği maçının gelirini destek amaçlı Soma’da hayatlarını kaybedenlerin ailelerine bağışlama kararı aldık. Hayatlarını kaybeden işçi kardeşlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.