Güntekin Onay, Süper Lig'de liderliğe yükselen Beşiktaş'ı yorumladı.

Gözden kaçırmayın

İngilizler yazdı! Beşiktaş Joao için teklifini yaptı İngilizler yazdı! Beşiktaş Joao için teklifini yaptı

Siyah-beyazlıları yorucu bir maç trafiği bekliyor. Biliç, rotasyon yapmalı ve kadro derinliğini optimum düzeyde kullanmalı. 
 
Takımın gol ortalamasını yükseltmesi şart. Kartal'ın bu çizgide gidebilmesi için gelişmesi lazım...
 
BEŞİKTAŞ'I zorlu ve yorucu bir maç trafiği bekliyor. Biliç'in 3 kulvarda da yarışabilmesi için kadroyu ekonomik kullanması lazım. Çeşitli mevkilerde fazla natif olmadığı için fazla seçenek yok. Ancak bazı pozisyonlarda rotasyon yapılmalı ve kadro derinliği optimum düzeyde kullanılmalı. 
 
MESELA Demba Ba şu anda Beşiktaş'ın en önemli silahı, çok da formda. Ancak hem pazar hem perşembe hem de bir sonraki pazar günü sürekli olarak Senegalli'nin üzerinden oynamak yıpratıcı olabilir. Şampiyonluk yolunda daha geniş bir kadro ile oynamak ve Cenk Tosun, Mustafa Pektemek gibi futbolcuları da doğru zamanda rotasyona dahil etmek bu işin kaçınılmaz bir parçası.
 
HERKES YÜZDE 100 HAZIR OLMALI
 
BİLİÇ'İN kulüp takımı çalıştırma deneyimi çok olmadığı için kadrodaki oyuncuları 2 sezondur gerekli verimlilikte kullanamadığını görüyoruz. Ancak Kasımpaşa maçında Olcay ve Oğuzhan'ı oynatmayarak ilk kez böyle bir uygulama gerçekleştirdi. Bundan sonra bu tip rotasyonları daha sık yapmalı. Yedek gözüken İsmail, Cenk Tosun ve Mustafa gibi futbolcular da forma şansı geldiği zaman yüzde 100'lerini sahaya verecek şekilde hazır olmalı. 
 
BEŞİKTAŞ'TA şu an işler yolunda gidiyor. Ama yine hedeflere ulaşabilmek için mevcut gol ortalamasının yükselmesi şart. Ligde maç başına 1.4 gol ortalaması şampiyonluk için yetmez. Siyah-beyazlı takımın skor ne olursa olsun kafasında hep rakip kale olmalı. Beşiktaş zaman zaman golü bulduktan sonra vites küçültüp kalesini korumaya başlıyor ve bu durumun sıkıntılarını sezon içinde skorları koruyamayarak puan kayıplarıyla yaşıyor. 
 
Hücum hattı müsait
 
BİLİÇ'İN kariyerinde çalıştırdığı L.Moskova ve Beşiktaş'ta takımlarının hep az gol attığını görüyoruz. Elinde böylesine hareketli ve üretken bir hücum hattı varken kesinlikle daha fazla gol bulması şart. Ayrıca Beşiktaş'ın duran toplarda da daha fazla gol üretmesi gerek. Şu anda lider olmak yetmez. Yukarıda yazdığım konularda da siyah-beyazlıların bu çizgide devam etmesi için gelişme kaydetmesi şart.