Beşiktaş, sağ bek transferinde şimdiye kadar ismi sır gibi saklanan Daniel Opare’yle anlaşma sağladı. Siyah-beyazlıların sezon sonuna kadar kiralık olarak renklerine bağladığı, 24 yaşındaki Ganalı oyuncunun bugün İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Beşiktaş yönetimi bir süredir ismini sır gibi sakladığı Portekiz’in Porto takımında forma giyen Ganalı sağ bek Daniel Opare’nin işini bitirdi.

Şimdiye kadar birçok futbolcuyla görüşme yapan siyah-beyazlıların son olarak Ganalı oyuncuya teklif götürdüğü belirlendi.

Helsingborg forması giyen Emil Kraft ve Maribor’da oynayan Petar Stojanovic ile daha önce her konuda anlaşmasına rağmen Opare’yle de temasa geçen Kartal’ın 24 yaşındaki başarılı oyuncuyu uzun uğraşlar sonunda ikna ettiği ve renklerini kattığı bildirildi.

Gözden kaçırmayın

Şenol Güneş kampta bu 4 futbolcuya özel program uygulayacak Şenol Güneş kampta bu 4 futbolcuya özel program uygulayacak

Gana Milli Takımı’nda da zaman zaman forma giyen Opare’yi son anda listesine alan siyah-beyazlıların, sol bek pozisyonunda da görev yapabilmesi nedeniyle önceliği Ganalı oyuncuya verdiği aktarıldı.

Siyah-beyazlılar, Portekiz ekibi ile 2018’e kadar sözleşmesi bulunan Ganalı oyuncuyu satın alma opsiyonu Beşiktaş’ta olmak üzere yıl sonuna kadar kiralık olarak transferini gerçekleştirdi. Ganalı oyuncunun bugün İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Öte yandan Beşiktaş Yönetimi, Spartak Moskova’da forma giyen Ermeni futbolcu Aras Özbiliz’in menajeri ile dün akşam biraraya gelerek önümüzdeki sezon için söz kesti.