Şenol Güneş’in kadrosunda düşünmediği 3 futbolcuyu elinden çıkarmayı hedefleyen Kartal, buradan gelecek parayı Domagoj Vida’nın bonservisi için kullanacak. Hırvat stoperle 2+1 yıllık anlaşma sağlayan Siyah-Beyazlılar, ay sonuna kadar operasyonu tamam

Transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Siyah-Beyazlılar, kadrosunu; Pepe, Alvaro Negredo, Jeremain Lens, Orkan Çınar ve Gary Medel gibi isimlerle güçlendirmişti. Teknik direktör Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda savunma hattını bir yeni stoperle güçlendirip döneme nokta koymayı planlayan Kara Kartal, bu doğrultuda Ukrayna ekibi Dinamo Kiev’in Hırvat stoperi Domagoj Vida için çalışmalarını sürdürüyor. 28 yaşındaki savunmacıyla 2+1 yıllık anlaşma sağlayan yönetim, Ukrayna ekibini ikna etmek için de yoğun çaba sarf ediyor. Siyah-Beyazlılar’ın Vida için son olarak teklifini 2.5 milyon Euro’ya (10 milyon TL) yükselttiği bildirildi.

***

Teklif bekleniyor...

UEFA’yla yaptıkları Finansal Fair-Play anlaşması sebebiyle bütçeden belirlenen miktarın dışında açık vermemesi gereken Kara Kartal, Vida transferini finanse etmek için de harekete geçti. Teknik direktör Şenol Güneş’in kadroda düşünmediği; Denys Boyko, Alexander Milosevic ve Pedro Franco’yu göndermek için düğmeye basan Siyah- Beyazlılar, bu 3 isim için gelecek teklifleri beklemeye başladı.

***

Aras da yolcu...

Siyah-Beyazlı yönetimin; Padro Franco ve Alexander Milosevic için 1’er milyon Euro’luk, Denys Boyko için de 3 milyon Euro’luk bonservis bedeli belirlediği belirtildi. Bir an önce bu 3’lüyü elinden çıkarmaya çalışan yönetim, ek olarak teklif gelmesi halinde Aras Özbiliz’i de göndermeye sıcak bakıyor. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan üçlü transfer atağı Beşiktaş'tan üçlü transfer atağı

***

Kaynak: Fanatik