"Önemi Daha Sonra Anlaşılacak"

Başarılı spor spikeri Güney Mergen, KartalBakisi.com'a konuştu.

ÖZEL 25.10.2013 - 13:27 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
 Başarılı spor spikeri Güney Mergen, KartalBakisi.com'a konuştu.
-Beşiktaş'ın önümüzde oynayacağı bir Akhisar maçı var, bu maçla ilgili neler düşünüyorsunuz? Nasıl bir maç olacak?-İlk 4 hafta çok iyi oynayan ancak daha sonraki haftalarda hem saha içi hem saha dışında kriz yaşayan Beşiktaş açısından ne kadar önemli olduğu sonradan anlaşılacağı bir maç olacak. Beşiktaş zaman zaman Rizespor gibi maçları yaşayacak. Ama öyle maçlardan sonra seri galibiyetleri alması gerekiyor. Önümüzde şampiyonluk yarışı sürdüren iki takımın Galatasaray - Fenerbahçe'nin karşılaşacağını düşünürsek, Beşiktaş'ın bu maçlardan seri galibiyetler çıkararak, hem saha içindeki hem saha dışındaki krizi bitirmesi gerekiyor. Dediğim gibi ne kadar önemli olduğu daha sonra anlaşılacak bir karşılaşma.
-Eneramo ve Kerim Frei'nin oynatılmadığı yönündeki eleştirilere ne diyorsunuz?-Biliç'in takımda olması futbolculara, taraftara, herkese güven veriyor. Herkes ona inanıyor, inanmak istiyor. Ancak burada bir tercih yapılması lazım. Biliç'e güvenecek miyiz? Yoksa güvenmeyecek miyiz? Bana göre bunun ortası yok. Eneramo ve Kerim Frei gibi bir çok, tercih konuşulabilir ancak biz antrenmanları izlemiyoruz. Son durumlarını bilmiyoruz. Bunu en iyi bilen Biliç olduğuna göre ya "hayır Biliç'e güveniyoruz" diyeceğiz, ya da "bu iş Biliç ile gitmiyor" diyeceğiz. Bunun ortası yada arası olduğu zaman olmuyor. Bana göre bunun ortası yok. Bana göre Eneramo hazır değil henüz, ben öyle gördüm. Kerim Frei ise tamamen bir kapalı kutu. Sadece Milli takım maçlarında gördük yani isteyen açsın baksın eski takımında kaç forma giymiş. Onun hazır olduğunda Biliç'in oynatacağını düşünüyorum. Dediğim gibi asıl mesele "Biliç'e güvenecek miyiz? Güvenmeyecek miyiz?" ortası yok.
-Peki bu seneki Beşiktaş'ı nasıl buluyorsunuz?-Beşiktaş ilk dört haftadaki performansını gösteremedi. Daha  sonra hem saha dışı hem saha içi bazı sorunlar yaşadı. Beşiktaş camiası genel olarak baktığımız zaman saha içinde hakemlerin yönetimini beğenmiyor. Böyle krizler yaşadı takım. Peki Biliç bu krizleri yönetebiliyor mu? En azından ışık görebildik mi? Benim bu konuda bir fikrim var ancak onu şimdi söylemeyeceğim. Fakat 9. olduğu eski takımı, şimdi şampiyonluk yarışı içindeymiş. Biliç'in bu kriz zamanlarını iyi yönetmesi gerekiyor. Beşiktaş'a zaman lazım, senelerdir bunu diyoruz ama. Bu Beşiktaş'a zaman lazım. Beşiktaş son senelerde her zaman, yanlış transferlerin kurbanı oldu.  Bu sene sezon başında ise kendini göstermek isteyen futbolcular transfer edildi. Aynı sorunları yaşayan futbolcular, birbirine yardım edemez. Beşiktaş'ın kadrosunda belli oyuncular çok sınırlı ve hala  bir forvet yok. Almeida ve Mustafa ile gitmeyeceği çok belli. Öte yandan Oğuzhan olmadığı zaman takım yaratıcılık konusunda daha da sıkıntı çekiyor. Rotasyon sorunu da var. Ben sezon önce baktığım zaman, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadrolarına da kıyasladığım da Beşiktaş'ın şampiyon olacak bir kadrosunu göremiyordum. Takviyeler yapılmadığı zaman Beşiktaş en iyi ihtimalle ligi 2. ve normal ihtimalle 3. bitirir. Bir kaç takviye gerekiyor.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@