Beşiktaş'ın Gaziantep'te golsüz berabere kaldığı maçı Önder Özen değerlendirdi. Önder Özen, 'Beşiktaş'ın bu olmadığını biliyoruz.' ifadesini kullandı.

NTV yorumcusu Önder Özen, Beşiktaş'ın Gaziantep deplasmanında 0-0 berabere kaldığı maçı değerlendirdi.

NSAKALA'YA GEÇMİŞ OLSUN

"Öncelikle NSakala'ya geçmiş olsun diyorum. Ailesine ve herkese iyi haberler gelmesini diliyorum. Bir çok sebebi olabilir bu rahatsızlığı yaşamasının ama bekleyip göreceğiz."

"ÇOK TEMPOSUZ MAÇTI"

"Maç son derece zayıf tempoda geçti. Bu hafta ikinci kez rastlıyorum. Rize maçı da çok temposuzdu. Sonunda kaçıran Gaziantep takımı oldu. Kale önünde çok net kaçırdılar"

"KÖTÜ MAÇTA BİLE BU KADAR DEĞİLDİ"

"Beşiktaş geçen sezon ligin en havalı oyununu oynayan ekipti. Çok alkışladık tempo olarak Beşiktaş'ı ama kötü maçında bile bu kadar tutuk değildi. Konya maçında bir tek etkisizdi geçen sezon Beşiktaş"

"KOŞULLARI DEĞERLENDİRMEK LAZIM"

"Maça bakarken koşulları da değerlendirmek lazım. Beşiktaş geçen hafta ki fizik kalitesini bu hafta yukarı çekmesini bekledim. Gaziantep takımı da fizik olarak yeterli bir görünü verdi."

"ÇOK YADIRGAMAMAK GEREKİYOR"

"Aşırı su kaybı denebilir. Dehidrasyon yani su kaybı nedeniyle oyuncular etkilenmiş olabilir. Bu koşullar altında çok yadırgamamak gerekiyor iki takımı da. Sıcak havanın etkili olduğunu söylememiz gerekiyor. Ben ilk haftalarla ilgili takım düzeniyle ilgili yorum yapmam genelde ama bu maçta sıcağın da etkisi oldu."

"BEŞİKTAŞ'IN BU OLMADIĞINI BİLİYORUZ"

"Beşiktaş'ın bu olmadığını biliyoruz. Tempoyu yadırgayamadım. Kötü maç olduğu gerçek. Netleri kaçıran Gaziantep takımıydı. Metin hocayla izlerken bu maça gol yakışır mı dedik ama golü çağıran bir maç olmadı"

"İLK DEFA ATIBA HATA YAPTI"

"Beşiktaş'ın her zaman daha ritmli pas yaptığını biliriz. Daha kalabalıklarda bile tempo yaptığını biliriz. Atiba her sezona harika başlamıştır. Herkesten önce form tutar. Normalde deneyimli oyuncular daha geç form tutar. İlk defa bu sezon Atiba ilk iki maçın ilk yarısında yapmayacağı top kayıpları yaptı."

"ULUSLARARASI HEDEF MANTIKLI DEĞİL"

"Daha iyisini arıyorsanız sol bek zayıf halka olarak görülüyor. NSakala bazı maçlarda zayıf kalabiliyor. Şampiyonlar Ligi'nde yüksek profilde takımlarla oynayacaksınız. Nsakala ve Rıdvan için burası kolay görünmüyor. Beşiktaş kusursuzu aramalı mı burada yoksa yerel hakimiyeti ele geçirme çabasında mı olmalı. 4 büyüklerin uluslararası hedefler koymasını çok mantıklı görmüyorum. Çünkü hiç bir kulübümüz mali açıdan rahatlayabilecek durumda değil"

KUSURSUZ KADRO TALEBİ

"Son şampiyonlar Beşiktaş, Galatasaray, Başakşehir ve daha önce yine Beşiktaş. Saha içinde rekabette çok öne çıkan bir takım olursa takımların kusursuzluk talebi olabilir. Beşiktaş'ın hatırlayın Şampiyonlar Ligi'nde yapmak istediklerinden sonra yine başladığımız yere döndüğünü hatırlayın."

Gözden kaçırmayın

Başkan Çebi'yle Ersin arasında özel görüşme Başkan Çebi'yle Ersin arasında özel görüşme

"1. SIRADA AVRUPA BAŞARISI OLMAMALI"

"Lig bizim ekmeğimiz olayına Şampiyonlar Ligi'nde öyle bakmazlar. Yayın gelirlerimizii nasıl koruruz, pandemi koşullarında futbol sektörü nasıl çıkacak. Döviz bazındaki kontroller, daralan yabancı kuralı vs. benzeri durumlar var. TFF'nin hesap makinesiyle maç izleme durumları nedeniyle uluslararası turnuvalarda büyük başarı hedefi birinci sırada olmamalı bence."

"BAYERN'İ YAKALAMANIN YOLU..."

"Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'da şampiyon olmak için kurulan kadroları barındırıyor. Yerel rekabet kaygıları yok. Tamamen uluslararası rekabeti düşünüyor. Bayern'i yakalamanın yolu bu. Açtılar mali olarak arayı ve mesela biz istersek Ronaldo ve Messi'yi alabiliriz dedi ama almayacağız dediler"

"YEREL REKABETTE KADRO YETERLİ"

"Bana göre 2 kaleci var. Bana göre prima bir sağ beki var. Ön tarafta Batshuayi geldi tamam. Sağda Ghezzal Gökhan var tamam. Larin NKoudou, Salih, Atiba vs. dört başı mamur bir kadroları var. Sol bek konusunu hep söylüyoruz ama yerel rekabette orası da yeterli."

GEDSON BEŞİKTAŞ'A LAZIM MI?

"Çok elzem bir ihtiyaç değil ama Gedson'un iyi bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Gelecek için iyi bir ihtiyaç olabilir. Josef düşüşteymiş gibi yakalandı, kariyerinin en iyi sezonunu yaşadı. Atiba zaten ortada. Beşiktaş Gedson profilinde oyunculara giderse daha akılcı olur gibi geliyor. Onunla muadil olup daha küçük kontratlı oyuncular olabilir"

"KULÜPLER ARTIK UYANDI"

"Kulüpler artık uyandı, kiralandıktan sonra dönüp yüzüne bakılmıyor. Zorunlu satın alma opsiyonu yoksa almıyor normal olarak kulüpler. Uluslararası arenada uçmuyorsa oyuncu dönüp yüksek paralara almıyor kulüpler fazla."

"MÜTEVAZI KADRO İNANILMAZ İŞLER YAPABİLİR"

"Avrupa yarışında kulüplerimizin geride kalmasının sebebi sadece oyuncu kalitesi değil. Avrupa Şampiyonası'nda Avrupa Ligi, Şampiyonar Ligi'nde de gördüğüm şey, bazı mütevazı kadrolar sıra dışı işler yapabildi. Mesela Sparta Prag, düşük bütçeyle uçtular inanılmaz yarışıyorlar. Burada teknik adamlık var. Sassuolo, Atalanta örnekleri veriyoruz. Düşük bütçelerle ikisi de inanılmaz işler yaptı, yerelde de uluslararası arenada da"

"TEKNİK ADAMLAR KONUSUNDA NEREDEYİZ?"

"Rangers'a elendi Galatasaray daha önce, bu sezon PSV'ye. Fenerbahçe Vardar mıydı, onlara elendi. Seçilen oyunlar da fark yaratabiliyor. Tamam bazı oyuncularımız açısından gerideyiz ama teknik adamlar konusunda da neredeyiz ona da bir bakalım derim."

"BEŞİKTAŞ KENDİ OYUNU DIŞINDA KALDI"

"Beşiktaş'ın Alanyaspor ile birlikte bazı maçlarda inanılmaz rakamlara çıktığını gördük. Geri kazanma süresini çok düşürdüğü ve 10 pas üstü dizilerin 18'lere çıktığını görmüştük. Bu maçta Beşiktaş 5'te kalmış. Gaziantep'in 10 maç üstü dizisi sadece 1. Bu Gaziantep'in oyun anlayışını gösterir. Direk kaleye gitmeye bakar bazı takımlar. Beşiktaş'ın kendi oyunu dışında kaldığını görüyoruz"

"TEIXEIRA BÜYÜK FARK YAPAR"

"9 aydır oynamayan Teixeira'yı bu kadar erken sahada beklemiyordum. Eski fizik kalitesine yaklaşsa bile çok büyük fark yataracağını düşünüyorum. Batshuayi'nin fizik kusuru olduğunu sanmıyorum ama Beşiktaş oyuncu olarak güçlendi" (SPORX)