Beşiktaş Süper Lig'de ilk haftanın açılış maçında Rizespor'u 3 golle mağlup etti. Önder Özen, Ntv'deki programda maçı yorumladı.

NTV ekranlarında Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçını Önder Özen yorumladı.

"ŞAMPİYONU SAHADA GÖRDÜK"

"Geçen sezon ligde iki takımın oyunu diğerlerinde ayrıldı. Beşiktaş ve Alanyaspor. Beşiktaş hedefine ulaştı. Sonra Trabzonspor kimlikli oyun oynadı. Ritimli oyun sayesinde Beşiktaş çabuk topu kazanarak sorunsuz ileri çıktı. Bekler birbirlerine çok iyi dublaj yaptılar. Josef'in baskısı da oyunu iyi daralttı. Beşiktaş kusursuz olarak en üst seviyede olmamasına rağmen bu volumede oynayabilen, özellikle ikinci yarının ilk 15 dakikasında şampiyon Beşiktaş'ı sahada gördük."

"BU OYUNU HERKES OYNAYAMAZ"

"Ağustos'un bu bölümünde, bu havada, fizik olarak sıçrama yapmadan Beşiktaş'ın bu oyunu oynayabilmesi çok başarılıydı. Bu oyunu Rizespor'a karşı herkes oynayamaz. Daha da önünde uzun yolu var. Daha Ghezzal'ın 20 güne falan ihtiyacı var, antrenman ve maç temposu da devreye girecek. Rosier geçen sezonki temposuna gelse durdurması çok zor olacak Beşiktaş'ı. Sergen hocayı da moralli buldum"

"GÖRKEMLİ BİR FİZİKSEL OYUNU OLACAK"

"Geçen sezon ligde 40 maç 7 ay 2 haftada oynandı, Beşiktaş bunu oynayıp aldı ve kupayı da aldı. Şimdi Avrupa da eklenecek. Biz izlerken yorulduk, futbolcuların da sona gelirken tükenmeleri normaldi. Şampiyonlar Ligi'nin hafta arasına girmesi hırpalar ne olursa olsun. İşler yolunda da girse hırpalar ama Şampiyonlar Ligi'nde mantıksal bakarsak 3. olsa tamamdır, keşke 1-2 olsa. Çok uçuk hedeflere gidilmezse Ocak'tan sonra çok daha coşkulu ve görkemli bir fiziksel oyun gösterecektir Beşiktaş"

"DEVAM ETSELER 4.'YÜ ARAYACAKLAR"

Gözden kaçırmayın

Mehmet Özdilek: "Büyük maçları, büyük oyuncular kazanır" Mehmet Özdilek: "Büyük maçları, büyük oyuncular kazanır"

"Rosier'in 3 hafta sonra uçmaya başlayacağını düşünüyorum. Bugün uçmuş hali değildi bu düşünün. Josef'i de izleyin, 3. golde Rize'nin atağını kesti, presini yaptı. Geçiş oyunu işte tam olarak budur. Devam etseler belki dördüncüyü arayacaktır. Aman duralım bekleyelim demediler. City ipi çekse bile devam ediyor, Bayern yakaladı mı gider"

"TARAFTAR KOMBİNE İÇİN BİRBİRİNİ YER"

"İşaretlerini aldığımız oyun devam ederse Beşiktaş taraftarı kombine almak için birbirini yer. Geçen seneki oyunun en büyük zaafı o oyunun seyirci önünde oynanmamasıydı. 40 bin içeride, 40 bin de dışarıda bilet bilet diye bağırır. Bir de santrafor olursa, geçen sezonki gibi. Avrupa'da da iyi işaretler verir Beşiktaş"

"KALEYİ HALA GÖSTERMİYORLAR"

"Beşiktaş ceza sahasına girmek çok zor, kaleyi hala göstermiyor. Ersin'in en iyi maçını hala görmedik çünkü kaleyi saklıyor Beşiktaş. Kaleyi saklamaya devam ederlerse kalede Ersin kalmaya devam eder."

"ZAYIF HALKA NSAKALA"

"Rıdvan Yılmaz benim çok beğendiğim bir oyuncu, teknik kapasitesi, oyun görüşü tamam. Fiziksel olarak yeterli değil ve Şenol hocanın da dediği gibi duygusal dalgalanmaları olduğu söyleniyor. Biz Beşiktaş'ta öyle görmemiştik ama zaman içerisinde olur. Sol bekte NSakala'dan daha iyisi olması gerekir, bence takımın zayıf halkası hala"

"ATIBA TAMAM, SALİH DAHA İYİ OLUR"

"Sergen Yalçın'ın en büyük avantajı ona orta sahayı tek başına vermesi çok önemli ve o da orada atletik özelliklerini orada gösterdi. Bugün Türkiye'deki her takım onu havada kapar. Atiba tamam, Salih'de daha iyi olur."

"TFF'NİN DAHİYANE İCADI"

"Futbol Federasyonumuzun dahiyane icadıyla takımda 3 Türk oyuncu bulmalısınız. Alex gelince Salih'in yerine mi gelecek? Yabancı santrafor olursa Rıdvan sol bekte mi tercih edilecek? Bunları göreceğiz. Kenan da yabancı sınırı nedeniyle sol kenara gelebilir."

"2021'de bu kuralın TFF tarafından dayatılmasını hiç anlamıyorum, olacak iş değil. Kulüplerin feveranı da dikkate alınmadı."

"TRANSFERLER AKILLICA"

"Beşiktaş'ta aşağı yukarı her şey aynı, seçimler de doğru gidiyor. Gittiler Salih Uçan'ı aldılar, Alanya'da da çabuk topu kazanma ve pas oyunuyla oynuyor ve Beşiktaş'ta adaptasyonunu sağladı. Bunlar akıllı tercihler." (SPORX)