Beşiktaş'ın yeni sezon öncesi son durumunu değerlendiren Önder Özen, Beşiktaş'a sezon öncesi süreçte maksimum puan verdiğini söyledi.

Önder Özen, NTV'deki N Futbol programında Beşiktaş'ın sezon öncesi eksiklerini değerlendirirken, adı gündemde olan isimlerle ilgili görüşlerini aktardı.

"DENEYİMLİ KALECİ LAZIM"

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu krizi çözüldü Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu krizi çözüldü

Beşiktaş'ın kaleci ihtiyacı var. Şampiyonlar Ligi, 18'e sokmadan maçlar oynayabileceğiniz bir yer değil. Şampiyonlar Ligi, ligde sıkıntıya sokacak sonuçları da getirebilir. Zaten çok yorucu olacak, Beşiktaş'ın deneyimli bir kaleciye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

"YANILMAYI ÇOK İSTERİM"

3 tane genç kaleci var, yanılmayı çok istiyorum. Ersin de, Utku da iyi kaleci ama geçen sezon Beşiktaş kaleciyi sakladığı için kalecilik puanlarını ben tam bilemiyorum. Şampiyonlar Ligi'nde saklamak çok zor.

"MERT GÜNOK DOĞRU İSİM"

Mert Günok doğru bir isim olur, çok uyumlu bir karakter, iyi bir sporcudur. Kısa süre olsa da çalışma şansım oldu, saygın bir kalecidir, Beşiktaş için uygun bir seçim olabilir. Yerli olması da yeni çıkan kurala uygun.

"DENEYİMLİ STOPER GEREKiYOR"

Beşiktaş'ın deneyimli bir stopere daha ihtiyacı var. Şampiyonlar Ligi ile beraber yaklaşık 54-55 maç üzerinden planlama yapmak zorundalar. En fazla kart riski taşıyan pozisyonlar bekler ve stoperler, ön liberolar. Stoperlerin kart ortalamasının 6-9 olduğunu düşünürsek, 1 kart olabilir, sakatlık olabilir. Minimum 1 tane daha stoper, Beşiktaş için iyi olur.

"TRANSFERDE MAKSİMUM PUAN"

Beşiktaş'ın seçimleri, yönetim tarzı ve transferi ele alış tarzından maksimum puan vereceğim. Galatasaray 2 defa sil baştan yaptı, dünya kadar transfer yaptı. Beşiktaş 2 sene şampiyon olduğunda dünya kadar transfer yaptı. Yapmayın, ekonomik olarak ciddi sıkınıya soktular. Daha önceden de enkazlar gelmişti, fedalar olmuştu ona rağmen yapıldı.

"GHEZZAL'DA MATEMATİK YAPILDI"

Beşiktaş Ghezzal'da bayağı matematik yaptı, millet artık dinlemekten bıktı ama milyon euroyu korudu, kendi değerini korudu. Bence bu doğru. Çok değişime gerek yok ama bir santrfor alırsa, geçen seneki gibi olur, kaleci de alırsa daha güçlü bir takım olur. Dört başı mamur bir Beşiktaş izleriz. (SPORX)