Önder Özen Şoku!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Futbol Genel Direktörü Önder Özen ile yolları ayırma kararı aldı ve bunu da Özen’e iletti. Ancak Önder Özen, “Projeler yarım kalmasın” diyerek Başkan Orman’ı bu fikrinden vazgeçirdi. Buna rağmen yönetimin büyük çoğunluğ

GÜNDEM 03.06.2014 - 02:31 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş Futbol Genel Direktörlüğü’nde bir sezonu arkasında bırakanÖnder Özen, gitti, geldi. Başkan Fikret Orman önce göndermeye kararverdi, sonra da bu düşüncesinden vazgeçti.


Başkan Fikret Orman,yönetimdeki muhalefete rağmen Özen’in arkasında durarak güveninigöstermişti. Yaklaşık 10 gün önce Özen ile bir araya gelen ikilidenOrman, Özen’in BJK TV’ye yaptığı açıklamalardan duyduğu rahatsızlığıiletmiş, yolları ayırma kararı aldığını belirtmişti. Televizyondakiaçıklamalara çok sinirlenen ve yöneticilerin baskısına daha fazla dayanamayan Başkan Fikret Orman ile görüşen Özen’in, başkanı bufikrinden vazgeçirdiği ortaya çıktı.
Beşiktaş’a gelmeden öncekendisine 18 aylık bir hedef süre belirlediğini bu toplantıda dilegetiren Önder Özen, ayrıca bazı projelerin yarım kalmaması gerektiğinide işaret etti. Belçika’daki pilot takım ve bulduğu bazı genç yabancılariçin Beşiktaş’ta göreve devam etmesi gerektiğini söyleyen Özen’in bukonuşmasından sonra Fikret Orman fikrini tamamen değiştirdi.Yenisezonda da yine tam yetkili olarak futbolun başında duracak olan ÖnderÖzen’e muhalif yöneticiler, ilk yönetim kurulunda futbolda yenidenyapılanmaya gidilmesi yönünde Fikret Orman’a görüş bildirecek.
Camiadansızan haberlere göre, yönetimin büyük bir çoğunluğunun, Başkan FikretOrman’ın Önder Özen kararına yönetim kurulu toplantısında itirazedecekleri öğrenildi. Oldukça hararetli geçmesi beklenen ilk yönetimkurulunda, Fikret Orman’ın, muhalif yöneticileri ikna etmeye çalışacağıbildirildi.