Önder Özen: Geldiği takıma ivme veriyor

Önder Özen, beIN Sports ekranlarında Beşiktaş'ın teknik direktörlüğüne Sergen Yalçın'ın getirilmesini yorumladı.

GÜNDEM 29.01.2020 - 22:54 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Önder Özen'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

Sergen Yalçın'ın bugüne kadarki çalışmalarına bakarsak, geldiği takıma ivme verdiğini görebiliriz. Sezon ortasındaki değişimler genelde ilk birkaç haftada küçük bir sıçrama yapabilir ama Sergen Yalçın'ınkiler küçük sıçrama ile kalmadı.

Oyuna şekil vermiş olması, oyunu düzeltmiş olması, Malatya'daki iyi gidişi... İzlenimler Sergen Yalçın ile ilgili olumlu. Ben öncelikle bir sıçrama yapabileceğini düşünüyorum.

Oyuncuların kendi sihrini ortaya koyabilmesi daha kolay, o da sihrini ortaya koyan bir oyuncuydu ama teknik direktör olarak bu o kadar kolay değil. Ödeme düzeni ne durumda, transfer engelleri var... Kısıtlayıcılıkları da göz önünde bulundurularak, Abdullah Avcı'ya verilmeyen zamanın, Sergen Yalçın'a verilmesi doğru olur diye düşünüyorum.

Beşiktaş taraftarı çok seviyor, diğer takım taraftarları da ona karşı olumlu bakıyor. Bu da avantaj ama kadro defolu, bu unutulmamalı. Beşiktaş oluk oluk para akıtırken, kirazlar, vişneler gelecek derken, Samet Aybaba'ya gidilmedi, Avrupa'dan daha pahalı hocalara gidildi. Sergen Yalçın'a o dönemlerde görev gelmezdi, kulüpler böyle dönemlerde kendi insan kaynaklarına sarılır. O anlamda zamanı geldi diyebiliriz.

Oğuzhan'ın ayrılığı sürpriz değil, oyuncunun çıktığı yer Hollanda, Rotterdam'a yabancı değil. Orada yeni bir çıkış araması makul karşılanabilir.

Oyuncuların performansında çıkış bekliyor Sergen Yalçın gelince insanlar. Yapabilir mi, yapabilir. Özellikler yerli oyuncular ya da mizaç olarak bize benzeyen oyuncular, biri Ljajic mesela, onun dillerinden anlar. Genç oyuncular oynadı, Beşiktaş'ın alt liglerde oyuncuları var, Sergen Yalçın onlara da değer katabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@