Beşiktaş, Süper Lig’in 14. haftasında Vodafone Park’ta GZT Giresunspor’a 4-0 mağlup oldu. NTV yorumcusu Önder Özen, Beşitkaş-GZT Giresunspor maçını değerlendirdi.

Özen'in yaptığı açıklamalar şu şekilde;

"GİRESUN HİÇ KÖTÜ OYNAMADI"

"Giresunspor, Hakan Keleş yönetiminde hiç kötü oynamadı. Kadro kalite anlamında yetersiz göründü ama hiç kötü futbol oynamadı."

"SPRİNTER OYUNCUSU YOK"

"Giresunspor, hiç sprinter oyuncu olmamasına rağmen, ligin en hızlı hücum eden takımlarından bir tanesi. Az gol attılar ama acayip sayıda hücum tamamladılar."

"BÜYÜK TAKIMLAR 3 MAÇ ÜST ÜSTE KAYBETMEZ"

"Normal şartlarda büyük takımlarda 3 maç üst üste kaybedilmez, olamaz, olabilemez. Olabilemez olduğu için zaten o takımlar büyük kulüp olmuşlardır."

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro

"BÜYÜK KULÜPLER BÖYLE TEPKİ GÖSTERİR"

"Barcelona, 8 tane yer Bayern Münih'ten ama bir daha olmaz, olursa üzerinden zaman geçince olur.  Hemen acayip sert bir reaksiyon gösterir, kimi görse çöker üstüne. Böyle olduğu için de büyük kulüptür. Büyük kulüpler böyle tepki gösterir. Beşiktaş'ın da tarihi bunlarla doludur."

"EŞYANIN TABİATINA AYKIRI"

"Beşiktaş'ın, Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın üst üste 4 maç kaybetmesi normal şartlarda mümkün değildir. Eşyanın tabiatına aykırıdır."

"ROSIER, BATSHUAYI, SOUZA"

"Oyuncular da, genetik olarak kulübü bilir. Valentin Rosier, Beşiktaş Futbol Takımı için genetik yatkınlığı olan bir futbolcu. Souza da, Batshuayi de... Batshuayi ilk geldiğinde de söyledik çok kaçırır falan ama pres canavarıdır."

"GEÇEN SEZON GHEZZAL, ŞİMDİ PJANIC"

"Beşiktaş, geçen sene orta sahada oyun kurucu olmadan oynadı. Kenarda oyun kurucu vardı, Ghezzal. Şimdi bir tane daha oyun kurucu geldi, Pjanic. "

"TOPU KAZANMADA PJANIC ZAYIF HALKA"

"Pjanic, topu kazanma oyununda yoktur, zayıf halkadır. Çok özel bir oyuncudur ama topu geri kazanayım oyununun bir parçası değildir. "

"PJANIC VARSA DAHA YAVAŞ OYNAMALISINIZ"

Beşiktaş, geçen sezon topu çabuk kazanıyordu bu sezon da aynısını istiyor ama Pjanic'le olmaz o oyun. Pjanic'le oynayacaksanız, daha yavaş oynamanız gerekiyor. "

"LARIN TAKIMLA HAREKET ETMEDİ"

"Larin, ben oynamalıyım diyor. Attığı zaman oynayacağını düşünüyor. Beşiktaş ikinci yarıda 4-2-3 oynadı. Larin, Batshuayi'nin yanında oynadı, üst üste bindi ikisi. Larin, takımla birlikte hareket etmedi."

"SORUMLULUK DAHA ÖNCE KİMİNDİ?"

"Sergen Yalçın, Alanyaspor mağlubiyetinin ardından 'sorumluluk benim değil' dedi. Peki bugün kimin, ondan önce kimindi? Ajax maçı kimin?"

"SERGEN HOCA GEÇEN SENEKİ GİBİ DEĞİL"

"Oyuncunun performansı, hocanın performansı dalgalanır ama Sergen Hoca da geçen sezonki gibi değil. "

"OYUNCULAR BU KADARINI HAK ETTİ Mİ?"

"2-0, 3-0'dan sonra tribünlerden oyunculara tepki oldu. Oyuncular bugün bu kadarını hak etti mi? Ben emin değilim."

"BU OYUNCULAR BU TEPKİYİ HAK ETMEDİ"

"Oyuncular, eğer kendi performanslarını gösteremiyorsa, bu onların gamsızlığı falan değildir. Rosier'e bugün kendini yorma falan desen bile kendini yırtar. Josef de öyle, ben 19 yaşından beri tanıyorum, o yaşından beri aynı. Bu oyuncular, bence bu kadar tepkiyi hak etmediler."

"7-8 OYUNCUSUNU İSTERLER"

"Bu takım şu an düşme hattına daha yakın. Trabzonspor'la olan puan farkından daha yakın Beşiktaş düşme potasına ama bugün Türkiye'de transfer serbest olsun üst takımlardan, Beşiktaş'ın 7-8 oyuncusunu isterler."

"ROSIER VE JOSEF'İ VERİN G.SARAY'A..."

"Josef'i Galatasaray'a verin bambaşka bir hikaye olur. Rosier ve Josef gitsin bugün Galatasaray'a, bambaşka bir Galatasaray izleriz. Fenerbahçe'ye Batshuayi'yi verin, o zaman da bambaşka bir hikaye olur."

"LİGDE DE AVRUPA'DA DA AYNI OYNARIM DİYOR"

"Galatasaray, Lokomotiv Moskova, Marsilya ve Lazio'nun olduğu grupta lider. Galatasaray'ın iki tane oyununu gördük. Ligde başka bir oyun, Avrupa'da başka bir oyun. Çok daha gerçekçi, çok daha makul, çok daha iyi seçilmiş.  Beşiktaş, ligde de onu oynarım, Şampiyonlar Ligi'nde de diyor ama öyle değil. Şampiyonlar Ligi başka bir düzen, oyun gerektirir. Beşiktaş, bunu yapmadı."

"GEÇEN SEZON OLSA PARAMPARÇA EDERLERDİ"

"Giresunspor, kullandığı her toptan 3.5'ini rakibe atmış, peki ne oldu toplarla? Geçen sezon Beşiktaş'ın karşısına bu oranlarla çıksanız, paramparça ederlerdi sizi. O kimliğinden uzaklaştı Beşiktaş."

"PJANIC'E BAŞKA OYUN"

"Eğer Pjanic geldiyse, Pjanic ile oynayacaksanız, başka bir oyun seçmelisiniz."

"KIRMIZI DOĞRU, PENALTI YANLIŞ"

"Kırmızı kart doğru, penaltı bana göre yanlış. Bunlara hiç girmedim, gireceğimi de sanmıyorum ama Hüseyin Göçek olduğu için gireceğim. Harika bir hakemdir diyemeyeceğim hakemlerden bir tanesidir kendisi. Belki yanılıyorumdur... Necip'in pozisyonunu kendisinin görmesi gerekiyor. Penaltı konusunda ise emin olamadım, bana omuz başı gibi geliyor." (ÖNDER ÖZEN - SPORX)