Önce disiplin

Beşiktaş’ın geçen sezonla ilgili tüm eksik yönlerini masaya yatıran deneyimli hoca, disiplin açısından bazı futbolcuların teknik heyete karşı ciddi olmadıkları sonucuna vardı. Güneş kalecilerin düşük performansına da dikkat çekti.

GÜNDEM 13.06.2015 - 08:15 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Göreve gelir gelmez A’dan Z’ye kadar tüm konularda köklü değişikliklere gitmeye hazırlanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımdaki en önemli eksikliğin disiplin olduğunu tespit etti.


Takımın geçen sezonla ilgili tüm eksik yönlerini masaya yatıran deneyimli teknik adam, disiplin açısından bazı futbolcuların teknik heyete karşı ciddi olmadıkları sonucuna vardı. Teknik patron ve futbolcu arasındaki ilişkinin zaman zaman baba oğul, zaman zaman da teknik direktör oyuncu seviyesinde olması gerektiğine inanan Şenol Güneş’in, ilk etapta bu sıkıntıyı çözüme kavuşturacağı ortaya çıktı.


Siyah - beyazlı teknik adamın disiplin dışında daha önce basın toplantısında gündeme getirdiği kaleci performansına da ayrı bir önem gösterdiği belirtildi. Kaleci departmanı şefi Sambade’nin raporlarını inceleyen Şenol Güneş’in, olumsuz düşünceler karşısında şaşırdığı ortaya çıktı.


Tadilat başlayacak


Cenk Gönen ve Tolga Zengin’in, çok iyi kaleciler olduğunu yönetime ileten Güneş’in, eski bir kaleci olduğu için mevcut isimleri kampta çıplak gözle görmek istediğini belirttiği öğrenildi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri’ni daha elverişli hale getirmek için imza töreninden sonra tadilat işlerinin başlamasını isteyen Şenol Güneş, futbolcuların kendilerini aile ortamında hissetmeleri gerektiğini de yönetime söylediği kaydedildi.


Beşiktaş’ın yeni hocasının özellikle tesislere girecek ve çıkacak konusunda hassas olunmasını da istediği bildirilirken, personellle de ayrı bir toplantı yaparak, tesislerin her anlamda yeni sezona hazırlanmasını isteyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@