Ömer Üründül'den stoper önerisi

Ömer Üründül Sabah gazetesindeki köşe yazısında Beşiktaş'ın transferlerini değerlendirirken, stoper transferi konusunda Beşiktaş'ın adayları arasında yer alan bir ismi ön plana çıkardı.

FUTBOL 08.08.2017 - 10:53 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Futbolda santrforun çok önemli olduğunu yeri geldikçe vurguluyorum. Santrfor; golcü olacak, dar alanda ve geniş alanda çalım atabilecek, çapraz koşularla defansların dengesini bozacak, hem de sırtı karşı kaleye dönük oynama özelliğiyle sistemi işletecek. Doğrusunu söylemek gerekirse Beşiktaş yönetimi, santrfor transferlerinde çok başarılı.

***

Demba Ba gittikten sonra Mario Gomez'i getirdiler. Gomez, Beşiktaş'ta eski günlerine döndü. İkinci sene gitmek istedi, panik yapmadan Aboubakar'ı getirdiler. Aboubakar önemli bir santrfordu. O da aşama kaydetti, Porto bırakmadı. Yönetim soğukkanlı bir şekilde yine pes etmedi. Negredo'yu getirdi. Yönetimi kutlamak gerek...

***

Güneş ısrarla stoper istiyor. Mümkün olursa bana göre en doğru adres Vida'dır. İyi ve deneyimli stoperdir. Pepe'de bir arıza çıkarsa veya ön liberoda kullanılmak istendiğinde Hırvatistan ulusal takımında birlikte oynayan birbirlerini tanıyan Vida-Mitrovic sahne alırlar.

***

Kaynak: Sabah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@