Sabah gazetesinden Tuncay Kurtuluş sordu, Ömer Üründül yanıtladı... 'Efsane Başkan Süleyman Seba bile hakaretlere maruz kalmıştı… Fikret Orman da daha fazla dayanamayarak genel kurul kararı aldı. Artık geri döneceğini tahmini etmiyorum'

Beşiktaş'ta yönetim genel kurul kararı aldı. Kulübün borcu çok. Taraftar mutsuz. Üst üste iki şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'nde önemli bir başarıdan bu hale nasıl gelindi. Bu süreç yeni krizler doğurur mu? Kan değişimi iyi midir?

Bizde büyük takımlar olayı var ve büyük takımların taraftarları kesinlikle başarı istiyor. Önceki başarılar, başarısız bir dönem geldiğinde unutuluyor ve protestolar başlıyor. Buna sosyal medyadan da tepkiler ekleniyor. Bu tepkilerin odak noktası da ya teknik direktör ya da yönetim oluyor. Öyle ki efsane Başkan Süleyman Seba bile hakaretlere maruz kalmıştı… Fikret Orman da daha fazla dayanamayarak genel kurul kararı aldı. Artık geri döneceğini tahmini etmiyorum. Taraftarın gösterdiği tepkiyi göze alırsak Fikret Orman bence doğru bir karar aldı.

Abdullah Avcı, şu ana kadar Beşiktaş'ta başarılı olamadı. Yönetim de görevi bırakma kararı aldığına göre Beşiktaş için şimdiden havlu attı diyebilir miyiz?

Beşiktaş'ta en büyük sıkıntıyı yaşayan kişi Abdullah Avcı'dır. Lige ve Avrupa maçlarına kötü başladı. Kendisine güvenen ve sınırsız destek veren Fikret Orman'ın da ayrılığı doğal olarak Abdullah Avcı'nın motivasyonunu olumsuz yönde etkileyecektir. Teknik direktörler başarılı olup, takım iyi giderse yöneticiler rahat ediyor. Aksi takdirde her zaman ağır baskılar oluyor. Seyirci tepkileri oluyor. Beşiktaş, Bratislava ve Başakşehir maçlarını kazansa bugünkü durum olmayacaktı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi

Beşiktaş bu hafta kendisi gibi kazanmayı unutan ve sıkıntılı bir süreçte olan Trabzonspor'a konuk olacak. Nasıl bir mücadele bekliyorsunuz?

İki takımın da ciddi sıkıntıları var. Trabzonspor lige iyi başladı ancak kadro derinliği olmayan bir takımda kilit oyuncuların sakatlıklar yaşaması, takımı arızaya uğratır. Trabzonspor bunun örneğini yaşıyor. Önce Yusuf Yazıcı gitti. Bu kayıp; ilk etapta Ekuba'nın yüksek formu, Abdülkadir Ömür'ün varlığı ve Sörloth'un gelmesiyle hissedilmedi. Ancak A.Ömür'ün sakatlığına Ekuban da eklenince çok ciddi kadro sıkıntısı doğdu. Hem Sparta Prag, hem de AEK takımını 4 maç sonunda elemek kolay değildi. Takım yıprandı. Bilhassa çok kolay geçmesi beklenen AEK maçında 2-0 geriye düşmesi ve ondan sonra harcanan emek ve stres takımı yordu. Tüm bu olumsuzluklar Getafa ve Sivas mağlubiyetlerini beraberinde getirdi. Trabzonspor kendi sahasında önemli bir Beşiktaş galibiyetiyle moral kazanıp devam etmek istiyor. Beşiktaş'a baktığımızda transferler geç yapıldı. Santrfor sorunu giderilemedi. Burak lige sakat başladı. Transfer edilen kanat forvetlerin adaptasyon sağlayamamaları, Atiba'nın sakatlığı, bir de bunlara stoper Ruiz'in eklenmesi bu tabloyu beraberinde getirdi. Abdullah Avcı bir sistem hocası. Onun kafasının rahat olup, zamana ihtiyacı vardır. Ama bu zaman büyük takımlarda verilmez. Beşiktaş da Başakşehirspor'a benzemez… Avcı da zaten zaman bulamadı. Büyük maçlarda dengeler yakınsa saha ve seyirci avantajıyla, sahasında oynayan takım bir adım öndedir.

Sabah