BEŞİKTAŞ 3 gün içinde oynayacağı iki maçtan Çaykur Rizespor ayağını kayıpsız geçti.

Gözden kaçırmayın

Cabral tamam sıra Sporting Lisbon'da Cabral tamam sıra Sporting Lisbon'da
 Ama son 15 dakikada Beşiktaşlı taraftarların da yüreğini ağzına getirdi. Olacak iş değil! Bir maç böylesine bir çizgiye gelmemeli. Beşiktaş’ın attığı gol ikiydi kaçırdığı 6-7. Böylesine gol kaçırılmaz. Özellikle Mario
Gomez, belki de 3-4 maçta atacağı golün toplamını dünkü maçta kaçırdı. 

KERİM’E ayrı bir paragraf açmak istiyorum ve bu çocuğu avuçlarım kızarıncaya kadar alkışlamak istiyorum. Çocuk 60. dakikada oyuna giriyor aynı tempo, 80’de giriyor aynı tempo, ilk 11’de oynuyor aynı tempo... Dün de Beşiktaş’ın en iyisiydi. Hücumda olduğu kadar arkadaşlarına yardımda da mükemmeldi. 

Beşiktaş’ta dün iki etkili kanat oyuncusu Gökhan Töre ve Ricardo Quaresma yoktu ama Kerim Frei ikisinin yerine de oynadı. 

BRAVO KAPTANA

BİR iyi de Jose Sosa’ydı. Güzel futbolunu güzel de bir frikik golü gile süslemesini bildi. Kaleci Tolga Zengin için söylenecek tek söz; iyi bir kalecinin yapması gereken her şeyi Rize karşısında yaptı. Yediği golde ise hiç hatası yoktu. Diyorlar ki.. ‘Penaltıyı Deniz kaçırdı.’ Hayır penaltıyı kaçıran Deniz değil inanılmaz uzayışı ile kurtaran kaptan Tolga Zengin’di. Bravo kaptana. 

OĞUZHAN oyundan çıkana kadar görevini yaptı. Olcay Şahan belki de Beşiktaş’ın en çok koşan oyuncusuydu ama etkili değildi. Çaykur Rize’ye gelince en büyük dezavantajları Kweuke’nin olmaması. Eğer oynasaydı Beşiktaş defansı daha zor durumda kalabilirdi. Özetle Beşiktaş, Çaykur Rizespor gibi zor bir deplasmandan 3 puanla dönmesini bildi.