Olmadı Beyler!

KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 02.03.2015 - 11:04 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş hepimize bir tarih yazdı unutulmayacak.3 gün sonra elediği Rakibi şampiyonlukta iddialı olan M.City'i  2-0 yenerek liginde başarısını sürdürürken Beşiktaş Eskişehirspor yenilgisinden sonra Balıkesirspor'a da 2 puan kaptırarak sevincimizi kursağımızda bıraktı!Çeşitli nedenlerle bunu normal kabul edecek bir çok mazeret üretilebilir.

Hatta bunlar haklı gerekçeler dahi sayılabilir.Ancak aradaki düşünsel farkı irdelersek Futbolumuzun neden düşe kalka gittiği gerçeğine de ulaşabiliriz!Bir futbol takımı başarılı olmak için kazandığı karşılaşmadan sonra soyunma odasına girerken bir sonraki karşılaşma adına, yani  91. dakikayı düşünmek zorundadır.

Bir hafta önceki yorumumda Liverpool karşılaşması nedeniyle "Yaralıya kurşun atılmaz!"demiştim.Oysa şimdi rakibi hafife alan görüntünüz  nedeniyle yapacağım hatırlatma  "Hiç Bir karşılaşma oynanmadan kazanılmaz" olacaktır!

Açıkçası bu gece sizleri aradık sahada .Ama sizler biraz şımarık biraz da rakibi küçümseyen tavrınızla ligde kendinize rakip oldunuz.Oyun zor değildi zorlaştırdınız.

Kolay goller buldunuz ve kolay anlamsız goller yediniz .İcat ettiniz sanki !Öncelikle Biliç antrenmanlarda Gökhan ve Kerim'e birer top versin iki saat kendileri oynasınlar!Bu kadar takım oyununu dışlamak, arkadaşlarının emeklerini önemsemeden,rakibi küçümseyerek adeta " kendine  zevk" için oynamak olmaz.

Biraz ciddi olunsaydı bu karşılaşma kazanılırdı .Formsuz Demba Ba ,Olcay, Sosa neden kalitelerine uygun oynamazlar bilmem !Gördüğüm bir kaç haftadır böyle olduklarıdır!Çözüm Biliç'e aittir.

Gökhan neden sonuna kadar yani topu  kaptırana kadar çalım atar bilemem!Kerim yeteneklerini böylece inkar eden anlayışa neden terk eder  anlamıyorum .Mustafa oyuna az girse de top ile buluşmadan koşar durur..!

Bir Penaltı ve 25 derecelik  çaprazdan kaleye vurulan Oparenin şutunun gol olması Beşiktaş için yetersiz skordur..Bu nedenle hastalığımız olan iyi maçlardan sonraki gevşekliğin nedeni bana göre rakibi küçümsemektir .Bu çok tehlikeli bir sari hastalık gibidir ve futbolumuzu kemirmektedir .Öteki takımlarda  da bunu görebiliriz .Ama şu anda Beşiktaş bunu aşmalıydı..
  Oyun zor değildi .Sosa, Demba Ba,Olcay durgun ya da yorgun olabilirler.Mutsuz görüntüleri var .Suratlar bir karış asık!? Fizik ve Zihnen bıkkınlık yaşayabilirler.Ama ortada stratejik bir hedef var .Şampiyonluk.Önemlidir.Güçlü rakibiniz . Fenerbahçe 2 puan kaybetmişken mutlaka alınması gereken bir 90 dakika vardı. .Hızlı ve garantiye giden bir skordan sonra belki oyunu kontrol altında tutacağınız 90 dakika gelecek için büyük bir avantaj  olacak iken şimdi  anlamsız ve aranacak kayıplar niye?


   Olmadı beyler !Biliç,Yönetim  ve Futbolcular olmadı ! Liverpool başarısı sizleri çok rehavete sokmuş. Görünen buydu..Adeta kendinize kötülük eder gibiydiniz..Son dakikalarda rakibin direkten dönen şutu ve oyundaki anlamsız acemice yapılan penaltı müdahalesinde dahi konsantrasyon eksikliği netti.Franco çaresizlikten teke tek kalınca kırmızıyı gördü.


  Bir kez daha hatırlatayım .Hiç bir karşılaşma oynanmadan kazanılmaz ve hiç bir karşılaşma özel karşılaşma havasında oynanmaz .Rakibin büyüğü küçüğü yoktur..Özellikle en büyük rakip kendiniz iseniz işler zorlaşır.Üç günde biraz daha açıkçası 7 günde kaybedilen 5 puan büyük bir zarardır .Dilerim ders alır telafi edersiniz.Büyük Beşiktaş taraftarı doğrulara bu kadar yakınken bir anda böyle bir oyunu af edemez.

Yoksa bilmediğimiz başka bir şey mi var? Ne olursa olsun .İyi profesyoneller sahaya çıkar işini iyi  yapar ve sorunlarını saha dışında bırakırlar..Size çok değer veren taraftar  ve futbol severler bu gece çok üzgünler .En azından kendi adıma ben çok üzgün ve kırgınım ..Ama ne olursa olsun sizleri seviyor ve asla sizlerden vaz geçmem .Söylemlerim kulak çekme değil kulağınıza küpe olsun adınadır.Gerisini siz bilirsiniz!