Olimpiyat'a veda Anadolu’ya merhaba

Yönetim, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yaşanan sıkıntılar nedeniyle kış aylarına denk gelen iç saha maçlarını Konya ve Ankara'da oynama kararı aldı. Kara Kartal, kalan maçlarını ise Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda tamamlayacak

FUTBOL 07.01.2015 - 02:41 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

İç saha maçlarında kullanılan Atatürk Olimpiyat Stadı'nın fiziki şartlarını ve takım üzerindeki olumsuz psikolojik koşullarını masaya yatıran Beşiktaş Yönetimi, Süper Lig'in ikinci yarısında Anadolu'da oynama kararı verdi. Daha önce Trabzonspor'u 3-0 yendiği maçı oynadıkları Konya Torku Arena için yeniden temasa geçen siyahbeyazlılar, yetkililerden olumlu cevap aldı. Konyaspor'la çakışan maçlar dışında stadın Beşiktaş'ta verilebileceği belirtildi. 

ANKARA'DA ÇİFTE NATİF
Kara Kartal'ın Konyaspor ile çakışan lig maçlarını ise Ankara'da oynayacağı ifade edildi. Diğer kulüplerin programlarına göre, Osmanlıspor ve 19 Mayıs statlarını kullanmayı planlayan Beşiktaş, kışın atlatılmasıyla birlikte Başakşehir Fatih Terim Stadı'na yönelecek. 

OLİMPİYAT STADI
Beşiktaş'ın Anadolu tercihinde, ulaşım sorunları nedeniyle taraftarların Atatürk Olimpiyat Stadı'na gelmemesi de etkili oldu.

KONYA ARENA
Sezon başında kullanıma açılan Konya Torku Arena, şu anda Türkiye'nin maç oynamaya en elverişli statları arasında yer alıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@