Beşiktaş'ta Gençlerbirliği galibiyetinde büyük pay sahibi olan Olcay Şahan ile Serdar Kurtuluş, maç sonunda yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta Gençlerbirliği galibiyetinde büyük pay sahibi olan Olcay Şahan ile Serdar Kurtuluş, maç sonunda yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Attığı golde teknik direktör Arif Erdem'in söylediklerini uyguladığını söyleyen Olcay, "Antalya kampında Arif Erdem'le aynı oteldeydik. Hoca bana ön direğe daha sık koşmamı söyledi. Golde onun da payı var. Golü mutlaka atabileceğimi söyledi. Ben de bunu yaptım. Bugün de Serdar çok iyi kesti gol yaptım. Serdar'ı buradan tebrik ediyorum. Son zamanlarda çok önemli bir performans gösteriyor. Bugün de çok güzel bir asist yaptı." şeklinde konuştu.

90 dakika oyunun içinde kaldıklarını söyleyen Olcay,"Takım halinde çok iyi performans gösterdiğimizi düşünüyorum. 90 dakika oyunun içinde kaldık. İlk yarıda orta saha ile defans arasında fazla boşluk oluştu. İkinci yarı golü attıktan sonra dengeledik bunu. Kerim çok kaliteli bir futbolcu bunu bugün yine gösterdi. Demba Ba golü iğne deliğinden geçirdi." dedi.

Gençlerbirliği kalecisi Ramazan'ı, ilk yarıda penaltı beklediği pozisyon sırasında söyledikleri nedeniyle eleştiren başarılı hücum oyuncusu, "Son haftalar fair play olarak ön plana çıkmış bir camiayız. Olmayan bir penaltıyı istemeyiz. Ben %100 penaltı olduğuna inanıyorum. Kesinlikle fauldü. Ramazan'ın söyledikleri hiç yakışmadı. "Beşiktaş camiasına böyle bir futbolcu yakışmıyor" demesi çok ayıp. Bizim ve benim karakterimi tüm Türkiye biliyor. Yaptığı çok yanlıştı."

Serdar da zeminden yakındı

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta derbi öncesi iki isim döndü Beşiktaş'ta derbi öncesi iki isim döndü

Olcay'ın attığı golün asistini yapan Serdar Kurtuluş ise zeminin çok kötü olduğunu belirterek, "Olcay'a söylediklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Zaman zaman kopuk bir maç oldu. Gençlerbirliği'nin de pozisyonları vardı. İkinci yarıda daha çok gol arayan bizdik ve bunları bulduk. Son olarak bizi burada yalnız birakmayan taraftarımıza teşekkür ederim. Ankara'da çok kötü bir zeminle karşılaştık. Bu iki takımı da olumsuz etkiledi." ifadelerini kullandı.