Olcay Golü Riva'da Attı

A Milli Takım'ın Danimarka ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada beraberliği getiren Olcay Şahan'ın golü 2 gün önce hazırlanmıştı.

FUTBOL 05.09.2014 - 12:08 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
 Milli Takımımız'ın önceki gün Danimarka ile oynadığı hazırlık maçında Olcay Şahan'ın kaydettiği beraberlik golü, tam da Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in istediği cinstendi... Bilindiği gibi Olcay, 55. dakika Selçuk'un orta sahada kazandığı topla başlayan atakta soldan defans arkasına koşu yapmış ve Burak'tan aldığı pası gole çevirmişti... İşte o koşu ve benzerlerini 2 gün önce Fatih Terim özellikle kendisinden istemişti... 
 
TERİM, Ay-yıldızlıların Riva Tesisleri'nde yaptığı ilk çalışmanın sonunda gerçekleştirilen çift kale maçı top orta sahadayken bir anda durdurdu. Oyuncularına "Size bir soru soracağım. Şu an bu top nasıl olur? Futbolda yapacağınız koşunun önemine dikkat çekmek istiyorum" diyen tecrübeli çalıştırıcı özellikle Olcay'ın dikkatini çekerek "Sen bizim bu istediğimiz koşuları çok iyi yapıyorsun. Maç içinde pozisyonlara daha fazla girmelisin" demişti... İşte önceki günkü golün esas hazırlayıcısı Terim'in o sözleriydi.
 
'KAZANMAYA ALIŞIN'
 
ÖTE yandan İmparator, A Milli Takım'ın Danimarka karşısında oynadığı futbolu beğendi. Özellikle ikinci yarıda en 2-3 kez değişen taktiksel anlayışın sahada uygulandığını gören ve bundan memnun kalan Fatih Hoca maçın ardından soyunma odasında oyuncularına "Yaptığımız hamlelere, oynadığınız futbolla siz de yardımcı oldunuz. Kazanmayı bilen ve bunu alışkanlık haline getiren bir takım olmalıyız" ifadelerini kullandı. 
 
Kaynak : Vatan