Olcan Adın İçin Devreye Girecek mi?

Beşiktaş Kulübü ikinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün transfer girişimleri ve yapımı süren Beşiktaş Vodafone Arena ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 12.06.2014 - 21:24 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü ikinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün transfergirişimleri ve yapımı süren Beşiktaş Vodafone Arena ile ilgili çarpıcıaçıklamalar yaptı. Çebi, yeni stadın çok özel bir çatısı olmasını tercih ettikleri için inşa süresinin biraz uzadığını söyledi.

Yeni stadı görkemli bir törenleaçacaklarını söyleyen Çebi, transfer haberleri arasında yer alan OlcanAdın ile ilgili yaptığı açıklamada "Trabzonspor onu henüz satma kararıvermiş değil. Bir futbolcuyu eğer takımı satmıyorsa ve oraya bağlı iseonunla ilgili konuşmak etik değil. Dolayısıyla biz o konularda birazdikkatli davranmak istiyoruz." dedi.

Çebi kulüp binasında Halkalı Atakent Anafen EğitimKurumu'ndaki başarılı öğretmen ve öğrencileri kabul etti. Öğrencilerin,Beşiktaş Kulübü'nün transfer çalışmaları ve diğer gündem konularınailişkin sorularını cevaplayan Çebi, misafirlerine dikkat çekenaçıklamalar yaparak hem Beşiktaşlıların hem de konukların merakınıgiderdi.

TORAMAN VE ÖZTÜRK YER BULUNAMAZSA TAKIMDAN AYRILABİLİR

İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk'ün takımdaki yerinin ne olacağınailişkin soruya "Sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldıklarına dair birkarar var. Sezon bittiği için şu an itibariyle bu iki futbolcunun cezasıda bitmiş durumda. Bundan sonra yapılacak transferlere görekendileriyle bir yer bulunabilirse bulunacak, bulunamıyorsa kadro içindeonlar da ayrılacaklar. Bulma şansı olabilir mi? Tabii ki olabilir, şuanda da bunların hepsi bizim yaptığımız transfer çalışmaları ile paralelyürüyen çalışmalardır." diyen Çebi, İbrahim Üzülmez'in yardımcı teknikdirektör olarak görev yapması konusunu da şöyle değerlendirdi:

"Böyle bir olay gündemde var. Ama olmadığı taktirde de niye olmadıdiye düşünmeyin. Çünkü teknik kadronun görüşmeleri sonunda bunlar ortayaçıkacak. Biz yönetim kurulu olarak Beşiktaş'ın eski değerlerine önemveren bir yapıya sahibiz."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in Beşiktaş'akatkısı olup olmadığını soran öğrenciyi cevaplayan Çebi, "Onun oturduğumakam ve koltuk Türk futboluna hizmet etmeyi gerektiriyor. DolayısıylaBeşiktaş'a bir ayrıcalık yapmasını zaten bekleyemeyiz, bir Beşiktaşlıolarak siz de böyle bir şeyi istemezsiniz ayrıca. Şu anda oturduğukoltuktan bize sağladığı fayda her kulübe sağladığı fayda kadardır."ifadesini kullandı.

TRABZONSPAR ONU HENÜZ SATMAYA KARAR VERMİŞ DEĞİL

Sorular arasında en dikkat çekici olanı Olcan Adın ile ilgiliydi.Transferi konuşulan Adın'ın Beşiktaş'ın gündeminde olup olmadığısorusunu cevaplayan Çebi, "Trabzonspor onu henüz satma kararı vermişdeğil. Bir futbolcuyu eğer takımı satmıyorsa ve oraya bağlı ise onunlailgili konuşmak etik değil. Dolayısıyla biz o konularda biraz dikkatlidavranmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

YENİ STADIN ÇATISI ÇOK ÖZEL OLACAK

Yeni stadın çok iyi olacağını ve sadeceBeşiktaşlıların değil herkesin gurur duyacağı bir stat olacağını anlatanÇebi, "O kütleyi gösterecek en güzel şeyçatısıdır. Dolayısıyla o çatının çok özel ve İstanbul'a yakışır şekildeolmasını istedik. Sürekli bu konularla ilgili fikir üretildi. Geldiğimizson noktada tercih ettiğimiz çatı şekli maalesef süreyi uzatmaya nedenoldu. Çabuk bitirip kötü bir çatı mı, biraz geç bitirip iyi bir çatı mı?Biz iyi olanı tercih ettik." şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ın da Galatasaray gibi TOKİ'den yardım alması durumunun şuana kadar gerçekleşmediğini belirten Çebi, "Devletin izinleri vermekonusu dışında ekonomik bir desteği yok. Galatasaray oradaki stadıyaparken Mecidiyeköy'deki çok kıymetli arazilerini terk ederek orayagitti. Biz gururla 'bu stadı biz yaparız ama bu yerden de gitmeyiz'dedik. Bunun da bedelini camia ve yönetim olarak da ödemeye devamediyoruz. Bu stat Beşiktaşlıların stadı, Seyrantepe yerine buradaolmasını tercih ederler diye düşünüyorum. Biz de o tercihlerine sadıkkaldık, doğru da gördük. Bu nedenle de şu ana kadar devletten şu anakadar maddi yardım almış değiliz. Planlama içinde de yok ama Beşiktaş'astat yapılırken birisi bize destek olursa hay hay deriz. Beşiktaş'ınmenfaati gereği reddetmeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

RÜŞTÜ'NÜN BÖYLE BİR OPERASYON İÇİNDE OLMASINA GEREK YOK

Çebi, eski kalecileri Rüştü Reçber'in jübilesi ile ilgili soruyu dacevapladı. Rüştü'nün Soma'ya yapılacak yardım çalışması içingirişimlerini değerlendiren Çebi, "Rüştü Türk futboluna hizmet etmiş birkardeşimiz ama böyle bir operasyonun içinde olmasına gerek yok. Bizzaten bunu bir vazife olarak yapmalıyız, onun planlamaları da yapıldı.Sezon açılışlarında Fenerbahçe, Galatarasay muhtemelen birbirimizle maçyapıp gelirini de Soma'daki ailelere göndereceğimizi açıklamıştık. Amabunun tarihi belli değil." dedi.

Yabancı oyuncu sayısı ile ilgili düzenleme hakkında da açıklamalaryapan Çebi, "Bu rakam 5 artı 3 olabilir, 6 artı iki olabilir, yalnızbugün bu kararı verip yarın sabah bu kararı uygulayamazsınız. Çünkükulüpler verilmiş olan kararlara göre zamanı planlarlar. Biz şimdizamanı 5 artı 3'e göre ayarlıyorsak yarın sabah 6 artı 2 diyemezsiniz.Bir zaman konulmalı, bir sene sonra, iki sene sonra başlamalı. Onundışında bizim bir muhalefetimiz yok. Koyduğumuz tavır çok netti. Bizdedik, daha önce bize bunları söylediniz, Biz de bu rakamlara görekendimizi planladık. Dolayısıyla bu planlamamızı bozmanızı istemiyoruz.Ben kendimi ona göre ayarlamışım." dedi.

Öğrencilerle bir arada olmanın kendisini motive ettiğini belirtenÇebi, onlara nasihatlerde de bulundu. Çebi, gençlerin özgüvenliolmalarını istediğini belirterek "Sadece futbolcu olmak diye bir şeyyok. Onun yanında eğitimli kültürlü insanlar olacaksın. Gidin futbolcuolun, darmadağın olun diyemem. Futbolculukla birlikte yaşantısı ileailesiyle çok başarılı olanlar da var. Ne olacaksanız en iyi olun."tavsiyesinde bulundu.

CİHAN

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi: Trabzon, henüz Olcan'ı satma kararı vermedi

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@