Star gazetesinde yayınlanan habere göre, son Göztepe maçında kaçırdığı penaltıyla tepki alan Oğuzhan Özyakup bir süre penaltıları kullanmayacak. Kararını Şenol Güneş'e ileten Özyakup, Beşiktaş adına kullandığı son 3 penaltı atışından da yararlanamadı. 

Oğuzhan'a penaltı yasak

Göztepe maçı ile birlikte kullandığı son 3 penaltıyı gole çeviremeyen Ozzi’nin bir süre penaltı kullanmayacağı, beyaz noktaya gelecek ilk ismin ise Vagner Love olacağı belirtildi.

Teknik direktör Şenol Güneş, Göztepe maçında kaçan penaltı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Takımın birinci penaltıcısı Oğuzan, ikinci penaltıcısı Vagner Love” açıklamasını yapmıştı. Ancak kullandığı son 3 penaltıda golü bulamayan yıldız futbolcunun bir süre penaltı atmayacağı öğrenildi.

Hocası Şenol Güneş ile konuşan Oğuzhan’ın özellikle kritik anlarda penaltı atmak istemediği ve bir süre geri planda kalacağı ifade edildi. Topun başına geçecek isim ise artık Vagner Love olacak. Love, Süper Lig’de kullandığı 10 penaltının tamamını gole çevirirken, artık takımın birinci penaltcısı konumuna gelecek.