Oğuzhan'da Monchi alarmı

İtalyan ekibinin, sözleşmesi 2018'de bitecek olan milli yıldıza kanca atması Beşiktaş'ı harekete geçirdi.

FUTBOL 30.03.2017 - 10:01 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Siyah-beyazlılar, dünyaca ünlü yetenek avcısı Monchi ile anlaşan Çizme ekibinin, Oğuzhan’ı gerçek değerinin altında veya gelecek sezon bedelsiz transfer etmesini önlemek için kolları sıvadı. Roma’nın 2014-15’te talip olduğu başarılı futbolcuyu alamayınca, Fenerbahçeli Salih Uçan’ı kadrosuna kattığı ortaya çıktı.
 
Beşiktaş’a ‘FEDA’ döneminde Arsenal’den transfer olan ve sergilediği başarılı futbolla kaptanlığa kadar yükselen Oğuzhan Özyakup’un talipleri arasına İtalya’nın köklü kulübü Roma da eklendi. Siyah-beyazlılar sözleşmesi 2018’de bitecek olan 24 yaşındaki yıldız futbolcunun bedelsiz veya gerçek değerinin altında bir rakama takımdan ayrılma ihtimali nedeniyle harekete geçti.
 
Sevilla’nın geçtiğimiz sezon resmen talip olduğu Oğuzhan bu kez de Roma’nın radarına girince Beşiktaş Yönetimi başarılı futbolcuyla yeni sözleşme yapma hazırlığı içine girdi. Yetenek avcısı olarak bilinen Sevilla Sportif Direktörü Monchi’nin önümüzdeki sezon Roma’da göreve başlayacağı ve Oğuzhan’ı bu kez transfer etmek istediği belirlendi. İtalyan basını, Roma’nın listesine aldığı Oğuzhan Özyakup için 12-13 milyon euro ödeyebileceğini de iddia etti.

Sözleşmesi 2018’de biteceği için Oğuzhan’ı Beşiktaş’ın istediği rakamın altında bir bedelle transfer etme şansı bulunan Roma’nın daha önce de başarılı futbolcuya teklif yaptığı ortaya çıktı. Milli futbolcuyu siyah-beyazlı takıma geldiği ilk dönemde isteyen Çizme ekibinin olumsuz yanıt alınca Fenerbahçe’den Salih Uçan’ı 2 yıllığına kiraladığı ifade edildi.
 
Oğuzhan sevdasından vazgeçmeyen Roma’nın 2014-2015 sezonunda teklifte bulunduğu ancak Başkan Fikret Orman’ın tam 20 milyon euro istemesi nedeniyle ikinci girişimin de başarısız olduğu aktarıldı. Monchi ile anlaşan Roma’nın, Beşiktaş’la sözleşme yenilemeden önce Oğuzhan’ı kadrosuna katmaya çalıştığı öğrenildi. Tehlikenin farkında olan siyah-beyazlıların önümüzdeki günlerde yetenekli oyuncunun menajerini İstanbul’a çağırarak masaya oturması bekleniyor.

Skorer