Beşiktaş, Oğuzhan Özyakup'un Feyenoord'a kiralandığını TFF'ye bildirdi.

TFF'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Oğuzhan Özyakup'un Feyenoord'a kiralandığı kaydedildi.

Beşiktaş'tan TFF'ye yapılan bildirimde, 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunan Oğuzhan Özyakup'un yurt dışına çıkış tarihi '29.01.2020 / Hollanda' olarak belirtildi. 

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

"Profesyonel futbolcularımızdan Oğuzhan Özyakup, 2019-20 sezon sonuna kadar Feyenoord Rotterdam’a kiralanmıştır."

OĞUZHAN ÖZYAKUP'TAN VEDA MESAJI

Oğuzhan Özyakup, transferinin ardından resmi Instagram hesabından bir de veda mesajı yayınladı. 

"19 yaşımda Beşiktaş Ailesi’ne katıldım. Beşiktaş’ta, Beşiktaş ile büyüdüm.

Yaklaşık 8 senedir hep gurur ve mutlulukla giydim siyah beyaz formamı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor

Her futbolcuya nasip olmayacak mutluluklar yaşadım, kupalar kaldırdım. Futbolla ilgili en güzel ve en özel anılarımın hemen hepsini Beşiktaş’ta yaşadım. Son dönemde maalesef bir o kadar da üzüldüm. Çok konuşmadım, çok paylaşmadım bazı şeyleri.

Para ile ilgili sorun çıkarttığıma dair haberler yapıldı. Haklı oldukları için değil, kulübümle ilgili “içeride alacağım var” diye açıklama yapmak bana yanlış geldiği için mecbur kalıncaya kadar açıklama yapmak istemedim. Ailem ve aile hayatım hep aynı düzende devam etmesine rağmen, maksatlı ve olmadığım biri gibi gösterildiğim haberlere uyandım. Belki daha iyi yönetebilirdim, belki daha çok konuşmam gerekiyordu. Tek mücadelemin sadece kendimle, kendimi geliştirmek için olmasını istedim ama aynı anda farklı konularla mücadele ederken buldum kendimi.

İnanıyorum ki bu ara her konuda çok iyi gelecek. Uzun ilişkiler zordur. Her uzun ilişkide de inişler çıkışlar, iyi günler kötü günler olur. Bu bir veda değil. Daha uzun ömürlü bir ilişki için sadece bir ara... Her şey için teşekkür ederim." (Kaynak: Ntv Spor)