Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup, Antalya'da devam eden kamp çalışmaları sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Oğuzhan Özyakup'un sözleri...

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE KENDİ SEVİYEMİZE..."

İki sene üst üste şampiyon olan bir takım var, bu kolay değil. Ligde ilk yarıyı lider bitirmek istedik ama hedefimiz Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmaktı. Bu hedefe ulaştık. Ligde deplasmanlarda şanssız puan kayıpları yaşadık. Sahamızda beraberlikler aldık. Lige tekrar konsantre olmamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi'nde kendi seviyemizi yakalayabiliyoruz, bu ligde de göstermemiz gerekiyor. Ligde bütün takımlar birbirine yakın. Geçen sene sadece Başakşehir vardı, şimdi Kayserispor da zirveye oynuyor, çok takım var yarışta.

***

"KADIKÖY'DE FENERBAHÇE BİLE BİZE KARŞI KAPANDI"

Ligde takımlar artık bize karşı çok daha fazla kapanıyor. Kadıköy'de Fenerbahçe bile bize kapanmaya çalıştı. Bu bizim ne kadar güçlü takım olduğumuzu gösteriyor. Kapalı savunmaları açma konusu aşmamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi'nde her takım gol için oynuyor. Ligde takımlar bize kapanıyor, bunu çözmemiz gerekiyor.

***

"YAKINDA YENİ SÖZLEŞMEM AÇIKLANACAK"

Beşiktaş ile sözleşme konusunda problem yaşamam. Burası benim evim. Başkan da gerekeni söyledi. Kulüp de yakında gereken açıklamayı yapar. Burası evim ve sözleşmeyle ilgili konuşulacak fazla bir şey yok. Resmi açıklamayı kulüp yakın zamanda yapacak. Ben burada mutluyum. Hedeflerim olduğunu da söyledim. Kulüple sözleşme konusunda tartışacak bir şeyim yok.

***

"CENK TOSUN KARDEŞİM, MEDEL BİLE..."

Cenk Tosun benim için kardeşti. Ailemden çok birbirimizi görüyoruz. Daha dışında da çok samimiyiz. Gitmesine üzüldük ama onun da hedefleri var. Kulüp için de güzel bir şeydi. Hayırlı buymuş. Cenk Tosun'un Everton'da başarılı olacağına eminim. Burada inanılmaz bir arkadaşlık ortamı var ve gelenler de kısa sürede ayak uyduruyor. Gary Medel geldi, çok az İngilizce bilmesine rağmen saha dışında inanılmaz uyum yakaladı. Bizim takımda bu arkadaşlık, kardeşlik önemli. Böylece başarı da geliyor.

***

"FENERBAHÇELİLER, GALATASARAYLILAR BİLE ŞAŞIRIYOR"

2,5 senedir ilk kez performansımız düştü. Beraberlikte bile Fenerbahçeli ve Galatasaraylılar bile 'Beşiktaş puan kaybetti' diye bakıyor. O kadar alıştık ki beraberlik bile puan kaybı olarak geliyor.

***

"GİTMEK YA DA KALMAK İÇİN ŞARTLANMADIM"

Hedeflerim var. Beşiktaş'a 19 yaşında geldim. 5,5 sene oldu, bu 6. sezonum. Hedeflerim var ama Beşiktaş'ta da mutluyum. Doğru ne zaman bilmiyorum ama hayırlısı neyse o olsun. Başkan ve ben ne zaman hazır olursak, giderim. Gitmeye ya da kalmaya şartlanmadım. Evden çok tesislerde kalıyorum, burada mutluyum.

***

Gözden kaçırmayın

Wout Weghorst'tan Beşiktaş sözleri Wout Weghorst'tan Beşiktaş sözleri

"BEŞİKTAŞLI FUTBOLCU MAÇ SEÇMEZ"

Beşiktaşlı bir futbolcuya maç seçmek yakışmaz. Zaten bizim takımda öyle bir futbolcu yok. İstatistiklere bakarsak, Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda oynayan takım ligine döndüğünde deplasmanda oynuyorsa puan kaybeder. Çok uzun yolculuklar yapılıyor. Bu maç seçme ile alakalı bir durum değil. Bizim takımdaki futbolcular ya da genel anlamda futbolcuların maç seçeceklerini düşünmüyorum.

***

"VİDA İLE 2 YILDA 5 KEZ KARŞILIKLI OYNADIM"

Vida ile sanırım son 2 senede 5 kez karşılıklı oynadım. Cenk Tosun ile Vida hakkında sürekli konuşurduk. Çok beğendiğim bir fubolcu. Cana yakın biri ve hemen takıma ayak uydurdu.

***

"ALLIANZ ARENA'YA LİDER OLARAK ÇIKACAĞIZ"

Gruptan çıktıktan sonra kolay takım yok. Gruplarda da kolay takım yok. Bayern Münih büyük bir takım ama bizim de hedeflerimiz var. Allianz Arena'ya grup lideri olarak çıkacağız. Bunu onlar da biliyor, kalitemizin farkındalar, çıkıp mücadelemizi vereceğiz.

***

Kaynak: Sporx