Ünlü isimlerle özel söyleşiler, günlük spor egzersizleri ve sağlıklı beslenme konusunda uzman görüşleri Hakan Artış’ın sunumuyla ekrana getiren Sporun Renkleri, bu hafta milli takım ve Beşiktaş yıldız futbolcusu Oğuzhan Özyakup’u Acıbadem Sports’da konuk etti

Oğuzhan Özyakup'un programda yaptığı açıklamalardan bazıları şöyle:

-Hedefleri neler?
“Önceki senelerde bu tarz sorular sorulduğunda  “Önce şampiyon olmak, sonra Avrupa’ya gitmek istiyorum” şeklinde cevap verirdim. Benim Avrupa'da büyük kulüplerde oynama hedefimini olduğunu biliniyor. Bunu hiçbir zaman saklamadım. Şu an için aklımda gideyim, kalayım şeklinde bir düşünce yok. Aklımda bu sezon var. Geçen sezon şampiyon da olduk ama bu sezon da şampiyon olursak hem 3. yıldızı takacağız hem de 2 sene üst üste şampiyon olmuş olacağız. Bu sezonu başarılı geçirmek istiyorum. Ondan sonra yaz tatiline gireceğiz ve o zaman bu tip şeyleri düşünürüz. Beşiktaş’ta ne kadar mutlu olduğum da herkes tarafından biliyor. Avrupa işini zaman gösterecek”

-Ben çok şanslıyım!
"Gerçekten Beşiktaş'ta oynamak anlatılmaz yaşanır. Ben çok şanslı bir insanım. Çünkü İnönü stadyumunda da oynadım, Vodafone Arena'da yeni stadyumumuzda da oynuyorum. İnanılmaz heyecan verici bir şey bu... Geçen sezon ve bu sezon çok keyifli oynuyoruz. Bizim takımdaki oyuncuların çoğu 25-26-27 yaşlarında, genç bir takımız. Dört senedir beraber oynuyoruz, birbirimizi tanıyoruz. Dışarıda da vakit geçiriyoruz ve iyi bir arkadaşlık var. Bunlar, şampiyonluk için çok önemli şeyler ve biz bunlara sahibiz."

-Başkan oyuncuya güven veriyor
"Başkanımız Fikret Orman çok cana yakın bir insandır. Bu durum oyuncuya güven verir. Bir sorununuz olur ya da bir şey demek istediğinizde, arayıp 'Başkanım sorun var' diyerek onunla konuşabiliriz. Bu bir oyuncu için ve takım için çok önemli."

KARTALBAKIŞI ÖZEL HABER