Spor yorumcusu Serkan Akcan, Fanatik gazetesine Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi grubunu değerlendirdi.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi için çektiği kura kötünün iyisi, daha da zayıfını bulmak burada mümkün değil. Burası şampiyonlar ligi ve dev ekipler var. Beşiktaş dişine göre rakipler çekti.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan son dakika Rachid Ghezzal açıklaması Beşiktaş'tan son dakika Rachid Ghezzal açıklaması

***

Geçtiğimiz yıl yarı final oynayan Fransız ekibi Monaco artık başka bir noktaya evrildi. İlk 11'den ciddi kayıpları var. Takımın ilk 11'inin neredeyse 4-5 ismi gitmesine rağmen aynı seviyede kalmaya devam ettiler. Ligue 1'e çok iyi başladılar. Çok formda bir Falcao var. Bu sezon Cavani'ye gol krallığında rakip olabilir. Fransa'da Psg ile baş edebilecek tek takım.

***

Porto antrenör değiştirdi. Eski oyuncularından Conceicao genç bir teknik adam. Takımı ofansif oynatıyor. Aboubakar’ın çok formda olduğunu hatırlatmak gerek. Hazırlık döneminde ve ligin başında attığı gollerle istim üstünde. Atletico Madrid'den eski oyuncuları Oliver Torres’i transfer ettiler, iyi bir transfer.

***

Son torbadan Leipzig’i çekmek kötü oldu kurada. O torbadaki en güçlü takımlardan birisiydi. Bir proje takımı. İlk sezonlarında Bundesliga’yı 2. sırada bitirdiler ve rüya devam ediyor onlar için. Agustin ve Bruma gibi genç yetenekler transfer ettiler. Sürekli gelişen bir kadro. Forvetleri Werner de takım gibi yükselişte olan bir golcü.

***

Bu seviyelerde gruptan çıkmak istiyorsanız rakiplere çok da bakmamak gerek aslında, sizin ne olduğunuz önemli. Beşiktaş Negredo, Lens, Medel gibi yeni transferlerine Vida’yı da ekleyebilirse bence bu gruptan çıkar.