Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak’ın “Rizeli Koray’ın kırmızı kartı ağırdı” ve “Daha lider olmadık, G.Saray henüz oynamadı” açıklamalarını yazarlarımıza sorduk...

Gözden kaçırmayın

Şenol Güneş'ten maç öncesinde Abouakar sözleri Şenol Güneş'ten maç öncesinde Abouakar sözleri

BEŞİKTAŞ Basın Sözcüsü Metin Albayrak, önceki gün oynanan Çaykur Rizespor maçının ardından verdiği demeçlerle siyah-beyazlı taraftarları kızdırdı... Rizesporlu Koray’ın Motta’nın dizine bastığı pozisyon sonrası çıkan kırmızı kart için “Karar ağırdı” diyen Albayrak, ayrıca siyah-beyazlılar ile G.Saray arasındaki puan farkı 5’e çıkmış olmasına karşın “Daha lider olmadık, G.Saray henüz oynamadı” açıklamasını yapmıştı. Albayrak’ın bu sözlerini yazarlarımıza sorduk... İşte yaptıkları yorumlar:
 
Ortak fikir: Olur böyle şeyler
 
Serhat Ulueren: Sempati ile bakıyorum
METİN Bey tahmin ediyorum Rizeli. Memleketi Rize olduğu için galip gelen takımın yöneticisi sıfatıyla böyle bir sempati yaratmak istemiş olabilir veya dalgınlığına gelmiş olabilir. Kırmızı kart pozisyonunda Motta’yı Allah korudu. Ama Koray’ın gelişi zaten kırmızı karttı. 

PUAN olayında da daha önce ilk olarak F.Bahçe, sonra G.Saray, ardından Beşiktaş lider oluyordu. Herhalde aklı o ilk 15 haftalık 
 
periyotta kaldı. Kendisine sempati ile bakıyorum. Hiçbir zaman ortamı germiyor. Ne derse desin, söyledikleri beni rahatsız etmiyor. Keşke diğer yöneticilerimiz de böyle hatalar yapsa ama işin özünde şiddeti körüklemese.
 
Güntekin Onay: Kendisi çok centilmen
 
KIRMIZI kart pozisyonunun tekrarını görmediği için tam olarak süzememiş olabilir. Bazen Beşiktaşlılar, ‘Biz farklıyız, rakiplerimiz gibi değiliz. Onlar pragmatist, machiavellist, biz halk takımıyız’ söylemini biraz abartıyor. Sayın Metin Albayrak’ın 9 kişi kalan bir rakibi yendikleri için kırmızı kart pozisyonunda yaptığı yorumla bu duruşu abarttığını düşünüyorum. Kendisi tanıdığım biri ve çok centilmen bir insan. Ama Koray’ın kırmızı kartı benim son zamanlarda gördüğüm en net kırmızı kart.
 
LİDERLİK konusunda ise herhalde boş bulundu. Tam hakim olmadan açıklama yapmak durumunda kalmış olabilir. Art niyet aramamak lazım. Olur böyle şeyler.
 
‘Çığırtkanlık yapan bir yönetici olmam’
 
BEŞİKTAŞ Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Ç.Rize maçının ardından yaptığı “Koray’ın kırmızı kartı ağırdı” açıklamasıyla ilgili olarak VATAN’a konuştu. “Oturduğum yerden gördüğümü söyledim” diyen Albayrak “O an bana çok tehlikeli bir hareket gibi gelmedi. Tabii ki en iyisini hakemler bilir. Çünkü 3 hakemin gözünün önünde oldu. Ama bana sorulduğunda gördüğümü söylemek en doğal hakkım. 
Televizyondan tekrarı seyredince ben de ‘Evet, kırmızı kartmış’ dedim. Çığırtkanlık yapan yönetici tipine kimse beni sokamaz. Gördüğümü söylerim” ifadelerini kullandı.