O futbolcu Serdar Aziz

Milliyet, Şenol Güneş'in, Bursaspor maçından sonra, "Senin kaptanın gelmek için bana yalvardı" diyerek işaret ettiği ismi açıklıyor.

FUTBOL 10.11.2015 - 08:28 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş’ın teknik patronu üstü kapalı konuşunca o futbolcunun Fenerbahçe ile anlaşan yeşil-beyazlı takımın eski kaptanı Volkan Şen olduğu ileri sürüldü ancak Güneş’in, Serdar Aziz’i kast ettiği öğrenildi. Siyah-beyazlı kulübün, milli stoper için Bursaspor’a teklif de yaptığı fakat olumsuz yanıt aldığı belirlendi.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in önceki akşam Bursaspor’u yendikleri maçtan sonra yaptığı açıklamalar polemik konusu oldu.

Siyah-beyazlı hoca, yerel basından bir gazetecinin sorusu üzerine, “Ben Bursa’yı da, takımı da, oyuncuları da, bu şehri de çok seviyorum. Burada iyi niyetle hizmet ettim. Futbol hayatımda en büyük katkıyı bu kulübe yaptım, bugün de nimetleri yeniyor. Küfürler bana dokunmadı. Senin kaptanın bana gelmek için yalvardı. Ben hiçbir oyuncunu ayartmadım” ifadelerini kullanmıştı.

Kafalar karıştı ama

Şenol Güneş’in, “Gelmek için bana yalvardı” diyerek işaret ettiği futbolcunun sezon başında Fenerbahçe ile anlaşan yeşil-beyazlı takımın eski kaptanı Volkan Şen olduğu ileri sürüldü. Ancak Güneş’in kastettiği oyuncunun Volkan değil, bugünkü kaptan Serdar Aziz olduğu ortaya çıktı.

Milliyet’in ulaştığı siyah-beyazlı kulübe yakın isimler, teknik patron Şenol Güneş’in kesinlikle futbolunu çok beğendiği eski öğrencisi Serdar Aziz’i işaret ettiğini bildirdi.

Bölükbaşı reddetti

Hatta Beşiktaş’ın, A Milli Takım’da da başarıyla görev yapan Serdar Aziz için sezon başında Bursaspor’a resmi teklif yaptığı öğrenildi. Siyah-beyazlıların, Güneş’in kadrosunda görmek istediği milli stoper için ciddi bir bonservis bedeli önerdiği ancak yeşil-beyazlıların teklifi kesin bir dille geri çevirdikleri belirlendi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı’nın, Şenol Güneş’in, Ozan Tufan konusunda kendisiyle medya üzerinden sert bir tartışmaya girmesi nedeniyle kaptanlığa getirilen Serdar Aziz için yapılan teklifi değerlendirmeye bile almadığı kaydedildi.

15 Ekim’de açıklamıştı

Teknik Direktör Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’ı takip eden gazetecilerle bir araya geldiği yemekli sohbet toplantısında Bursaspor kaptanı Serdar Aziz’le sezon başında ilgilendiklerini açıklamıştı. Güneş, 15 Ekim’deki toplantıda transfer çalışmalarıyla ilgili bir soruya karşılık Serdar Aziz’in beğendiği bir stoper olduğunu belirterek, “Onu zaten Beşiktaş’a geldikten sonra istemiştik. Belluschi de olabilirdi, hatta Şener’i de isterdim” yorumunu yapmıştı.MİLLİYET

Gelişmelerden Haberdar Olun

@