Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Robin van Persie ile Fenerbahçe'den daha önce görüştüklerini ve istenilen fiyata çıkmış olsalar Hollandalı yıldızı çok rahat transfer edebilecek duruma da geldiklerini söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Robin van Persie ile Fenerbahçe'den daha önce görüştüklerini ve istenilen fiyata çıkmış olsalar Hollandalı yıldızı çok rahat transfer edebilecek duruma da geldiklerini söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Almanya kampında gazetecilerle bir araya geldi. Orman düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'nin renklerine katmak üzere olduğu Robin van Persie hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

Robin van Persie ile Fenerbahçe'den daha önce görüştüklerini belirten Beşiktaş Başkanı, "Daha van Persie'nin ismi ortalarda yokken, bir başka takımla adı anılmazken bizim gündemimizde idi" dedi.

Transferleri maddi şartlar ve zamanlamasına bakarak yaptıklarını söyleyen Orman, "Beşiktaş, yöneticilerin hava atması için yönetilmiyor" diyerek ezeli rakiplerine göndermede bulundu. 
 
Fenerbahçe'nin daha sonra devreye girip daha yüksek bir teklif verdiğini ifade eden Fikret Orman, kendilerinin bu teklifin üzerine çıkmamasını "Biz onların önüne çıkmadık. Çünkü biz kulübümüzün bütçesini zarara sokacak bir yarışa girmeyiz. Biz 4 hafta önce yaptığımız tekliften bir santimetre bile uzamadık" sözleriyle açıkladı.

Orman, "Oyuncun yaşı belli, 32 yaşında. Biz teklifimizi yaptık. Tercih bundan sonra oyuncudadır. Zaten Persie konusu bu dakikadan sonra bizim için önem arzetmiyor. Bizim ondan daha fazla ilgilendiğimiz, görüştüğümüz oyuncular da var. Tek natif van Persie değil ki. Biz büyük bir kulübüz, o da büyük bir oyuncu. O başka yere gider, biz başkalarıyla ilgileriz" diye de konuştu.

Fenerbahçe'ye göndermelerini de sürdüren Orman, "Biz takıma katkı için transfer yaparız ama takım içi dengeleri ve bütçeyi bozmaması lazım. Biz teklifi yapmışızdır, başkası da bunu duymuştur, çok iyi transfer olur diye düşünmüştür... Ama biz bu şekilde yönetilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

İsteselerdi fiyat artırıp van Persie'yi çok rahat transfer edeceklerini öne süren Orman, yıldız oyuncunun Fenerbahçe'ye maliyetinin ise 3 sene için 30 milyon euro civarında olduğu tahminininde bulundu.

DIEGO TRANSFERİNİ HATIRLATTI 
Geçtiğimiz sezon başında Beşiktaş, Brezilyalı orta saha oyuncusu Diego Ribas'la da Fenerbahçe'den önce ilgilenmiş ancak oyuncuyu sarı lacivertliler transfer etmişti.

Başkan Fikret Orman'ın, Diego konusunda yaptığı açıklamalar şu şekildeydi:

"Diego bizim birinci natifimiz değildi. Oyuncuya senelik 2,5 milyon euro'luk teklif yaptık. 2,5 milyon da imza parası önermiştik. Fenerbahçe daha fazla önermiş. Diego da çok daha yüksek bir kontrata Fenerbahçe'ye imza atmış. Hayırlı olsun"

Brezilyalı futbolcu, sarı lacivertlilerle yıllığı 3,5 milyon Euro'dan, 3 yıllık sözleşme imzalamıştı.