Fabrice N'Sakala, Mich Batshuayi'nin Beşiktaş'a transferi hakkında La Libre'den Jonau Gilles'e açıklamalarda bulundu.

Michy Batshuayi hakkında açıklamalarda bulunan Fabrice N'Sakala, "Dün tesislerde Batshuayi'ye rastladım ve ona eğlenceli biri olduğunu söyledim. Batshuayi'nin değerini biliyorum, niteliklerini sorgulamıyorum ve takıma büyük bir değer katabilir. Batshuayi, Boğaz'da şaşırmayacak. Beşiktaş'ta takım içerisinde Batshuayi gibi neşeli karaktere sahip bir çok futbolcumuz var" dedi.

Batshuayi'nin Beşiktaş'ta yaşayabileceği süreci Ghezzal üzerinden anlatan Fabrice N'Sakala, "Rachid Ghezzal geçen sezon Beşiktaş'ta çok başarılı oldu ve kendisini takım içerisinde çok iyi ifade edebildi. Ghezzal, Beşiktaş'a gelmeden önce Leicester'da oynayamıyordu ama Beşiktaş'a geldi ve ligin en iyi futbolcusu oldu. Batshuayi da disiplinli bir futbolcu ve Chelsea'de daha az oynadığı için niteliklerini kaybetmedi" ifadelerini kullandı.

N'Sakala, "Türkiye'de Ligue 1 ve Premier Lig'den çok daha farklı bşr oyun tarzı var. Futbolcunun kendi kendini yönetmesi çok önemli ve bu durum kollektif oyun anlayışının yaratılmasına yardımcı olur. Batshuayi'nin Chelsea'de aldığı düşük sürelere rağmen Beşiktaş'ta en iyi seviyesine dönebileceğini biliyoruz. Batshuayi de biliyor. Batshuayi'nin kariyerinin en iyi dönemine dönmesi için altın bir fırsatı var" şeklinde konuştu.

Gözden kaçırmayın

Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım

İstanbul'da olmak Batshuayi için biçilmiş bir kaftan. Türkiye'de futbol yoğun duygularla yaşanıyor. Taraftarların sıcak olduğunun ve duygularını en tepede yaşadığının kabul edilmesi gerekiyor. Batshuayi, Beşiktaş'ta yaşayacağı baskının bir benzerini Marsilya'da yaşadı ve dolayısıyla onun için endişelenmiyorum" şeklinde konuştu. (SPORX)