Beşiktaş zor ve gole giden becerisini, gole çeviremeyen cesur bir futbol oynayan Sivasspor karşısında kazandı. Hem de sayısız gol pozisyonunun olduğu, bol golün kaçırıldığı bir 90 dakikada. Özellikle ikinci bölge ve üçüncü bölgeye geçişte baskılı ve başarılı olan Beşiktaş; güçlü, tempolu ve coşkulu baskısı ile sayısız fırsat yakaladı. Gomez, Sosa, Olcay bu anlamda önde gittiler ama sadece penaltı ile golü bulan Gomez, (daha sonra oyuna girdiği  kısa sürede dahi daha çok gol atma şansı bulan) Cenk ve hatta Quaresma ile Kerim fırsatları bonkörce harcadılar.

Bu arada Sivasspor da verilen ve verilmeyen penaltı itirazları dışında bir çok pozisyon buldu. Beşiktaş artık görülen tek gerçekle ligini favori takımıdır. Çok basıyor, çabuk oynuyor, yedekleri iyi ve pozisyon zenginliği ile rakibi çökertiyor. Bunu alkışlıyorum. Bir kaç hafta sonra ligin gol rekorunu da kıracak bir skor yakalayabilirler. Yağmuru bekliyorlar. Temelinde ligimizin en iyi yedeği Necip, en iyi orta alan futbolcuları Atiba ve yıldız futbolcu Oğuzhan futbolumuzun yüzünü güldürüyorlar. Her girdiği topu ustalıkla kazanan Oğuzhan öylesine incelikler gösteren zerafet ve teknik ile topu kullanıyor ki; fizik gücü nedeniyle bu kez 90 dakikalar az geliyor. Biliç'in kulağı çınlasın(!) Böyle bir yıldızı az daha yok ediyordu. Geçen sene ki yazılarım burada duruyor bakın neler söylemişim. Her zaman oyunu neredeyse en çok 60 dakika sanan bir kimlik ile sahaya sürdüğü futbolcu şu anda nerelerde ve neler yapıyor?


Beşiktaş için saha, fırtına, kar, yağmur fark etmiyor. Kara kartal yürekli bir yolculuğa yükseldi. İrtifa artıyor. Arkasındakiler dökülmeye başlarken rakip galiba çok eleştirilen Fenerbahçe olacak! Hakemler artık hata da yapsalar takımı etkilemez. Sadece büyük bir sosyal gücü temsil eden şampiyonluk özlemi içindeki taraftarların sakin ve dikkatli olmaları, sevinçlerine ölçü getirmeleri ve tahriklere kapılmamaları önemli. Bazen işler ters de gider iyi iken sahada... Mesela Sosa iyi bir gece yaşarken önemli iki gol kaçırdı. Basmadık yer bırakmayan Olcay net iki  pozisyonu değerlendiremedi. Ya da penaltı olsa gol yense sıkıntı yaşanabilirdi. Bütün bunlar Beşiktaş'ın hedeften kopmasına neden olamaz. Oyun oturmuş ve futbolcular istiyor Şampiyonluğu. Oyunun gereği çok ilerde bastıklarından topu daha az koşarak kazanıyorlar. Çünkü en yakın kişi ve onun destekçileri hep var. Paslaşmada sıkıntı yok; nereye dönse futbolcu arkadaşlarının ayağını görebiliyor. Atakta ileri uçta Top kaptır geriye gel, tekrar ileriye git yerine topu kaptırınca orada yakın ve seri hareket edip, koşarak baskının daha da gelişmesine neredeyse seri paslaşma ve  topu kullanma mahareti gösterme çabukluğunu iyi reaksiyonla geliştirmişler. Geç düşünmek ve ya yavaş olmak yok oyunda. Hep çabuk isabetli ve atak bitirici düşünce oyunu heyecanlandırıyor, zevk veriyor ve kazandıkça öz güvenleri artıyor.Oğuzhan'ın attığı akıl dolu gol dışında,  arkadaşlarına inatla sürpriz kaptığı toplarla  yaptığı ikramlar o kadar çok ki;  neredeyse beni dahi oyuna dahil ediyor!Şimdiden  bu yılın yıldızı olmak gibi bir öncelik getirecek ve Beşiktaş'ın unutulmazları arasına girecek! >    Kısır futbol ve problemli sosyal hayatımızın  futbol dünyamızın huzur aradığı  bir süreçte yine başarıyı yakalayanın Beşiktaş olması tarihin tekrarı olacak sanıyorum. Bunu geriye doğru inceleyenler anlar !... >     İyi bir gece ama çok golün atılamadığı bir 90 dakika sonucu üç puan ve açık futbol oynayan, goller kaçıran, rakibi Sivassporu son ana kadar gol arayarak yenen Beşiktaş'ın  rakibi ancak kendisi olur ki "Öğretmen" buna da çare bulduğu için şimdilik herkes huzurlu . Şimdi sadece "Uç Kartalım uç, bu gök  senindir." desek... Kızmazsınız değil mi Rakip dostlarım?