Nihat Kahveci: Zidane etkisi yapacaktır

Beşiktaş'ın eski futbolcularından Nihat Kahveci, eski takım arkadaşı Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olmasını Tivibu Spor'a değerlendirdi.

GÜNDEM 29.01.2020 - 23:00 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Nihat Kahveci'nin yorumları şu şekilde;

Abdullah Avcı, kötü sonuçlar aldığında taraftarın tek istediği Sergen Yalçın oldu. Özellikle Sergen Yalçın, BtcTurk Yeni Malatyaspor'dan ayrıldıktan sonra bu daha da arttı. Sonuçlar gelmediğinde nasıl taraftarın istediği olması gerekiyorsa, burada da o oldu. Bu karar yüzde yüz doğru karardır.

"ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR"

Sergen Yalçın, Beşiktaş iyi durumda da olsa; kötü durumda da olsa, Beşiktaş'a hayır demeyecek bir karakterdir. Buraya gelerek elini taşın altına koyuyor.

"ZAMANA İHTİYACI VAR"

Kurulan takım Sergen Yalçın'ın değil ve kendisi transferler yapmadı. Belli bir zamana ihtiyacı var. Her ne kadar Beşiktaş'ı çok iyi tanısa da; içeriden sorunları birebir görüp, onlara çözüm üretmesi gerekiyor.

"SAHADAKİ GİBİ PROBLEM ÇÖZER"

Futbolculuğunda sahada problem çözen bir karakter olan Sergen Yalçın, saha kenarında da aynı problem çözme işini yapacaktır. Yeterki ona değer verilsin.

"İYİ OLDUĞU İÇİN GELDİ"

Sergen Yalçın'ın, Beşiktaş'a efsane futbolcularından biri olarak geldiğine inanmıyorum. Kendisi teknik direktörlükte de kendini kanıtlamış birisidir. Sergen Yalçın iyi bir teknik direktör olduğu için geldi.

"ZIDANE ETKİSİ YAPAR"

Zidane, yıllarca Real Madrid'te forma giydi ve başarılı oldu. Sergen Yalçın ve Beşiktaş ikilisi için de aynı şey geçerli. Zidane, nasıl Real Madrid'in başına geçtiğinde bir etki yarattıysa, Sergen Yalçın da aynı etkiye yaratmıştır.

"TARAFTARIN İSTEDİĞİ OLDU"

Beşiktaş taraftarları, uzun zamandır bugün mutlu olduğu kadar mutlu olmamıştır.  Taraftarın istediği oldu. Sergen Yalçın'ın başarılı olacağını umuyorum.