Lokomotif Moskova forması giyen Akhisar Belediyespor'un eski golcüsü Oumar Niasse, Demba Ba hakkında konuştu.

Rusya Premier League ekiplerinden Lokomotif Moskova forması giyen Akhisar Belediyespor'un eski golcüsü Oumar Niasse, çok özel açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor

Beşiktaş forması giyen Demba Ba'nın Afrika Uluslar Kupası için Senegal kadrosuna dahil edilmemesi hakkında çarpıcı ifadeler kullanan golcü oyuncu, Demba Ba'nın kendisini kadroya almayan teknik direktör Alain Giresse hakkında yaptığı "kukla" yorumunun son derece doğru olduğunu söyledi.

Oumar Niasse'nin konu ile ilgili açıklamasının tamamı şu şekilde:

- Demba Ba, Alain Giresse için "kukla" benzetmesi yaptı. Sen bu yoruma katılıyor musun?

"Tabii ki katılıyorum. Her antrenöre saygım var ancak Demba Ba'nın yorumu doğru. Türkiye'de çok iyi ve hatta harika performanslar ortaya koyduğum oldu ancak beni hiçbir zaman milli takıma davet etmedi. Benimle konuşmadı bile. Sonra bir ara çıktı ve beni Kosova maçı kadrosuna aldı. Takımla yalnızca bir kez idmana çıkmıştım. Buna rağmen ilk 11'de sahaya çıktım ve 65 dakikada iki gol birden attım. Bu maça kadar Senegal 8 maçtır kazanamıyordu. Benim oynadığım bu maçı 3-1 kazandık."

"Bir buçuk ay sonra Kolombiya ile maçımız vardı ben yedek kulübesinde oturuyordum. Alain Giresse kalktı ve bana 'maç eksiğin var ve benim de böyle bir oyuncuya ihtiyacım yok' dedi. Bu ne kadar mantıklıydı? O zamanlar Fransa, Almanya, İspanya ve Turkiye'de zaten ligler başlamamış ve takımdaki diğer oyuncuların da maç eksiği vardı. Biraz durdum ve sonra "Pekala, patron sensin" dedim.

"Sen nasıl olur da Demba Ba'yı kadroya almazsın? O bir efsane. Chelsea ve Newcastle United'ta oynamış üst seviye bir golcü. Türkiye'de de gollerine devam ediyor. Ama ne hikmetse Alain Giresse, Demba Ba'yı kadroya alma ihtiyacı duymadı. Zaten daha sonra utanç verici bir şekilde, adı sanı bilinmeyen bir hocanın hatası ile elenmiş olduk"