16.08.2012, 00:00

Nerdesin Olm Sen Quaresma ?

Bir tezahüratla başlamıştı aslında her şey...Kötü giden bir sezon, rakiplerden transfer edilen oyuncular, taraftarın bütün sinirini zirve yaptırmıştı.Akıllarda istenen, beklenen tek bir isim vardı. Porto maçında karşılıklı yaşanılan elektrik, belki de tri

Bir tezahüratla başlamıştı aslında her şey...
Kötü giden bir sezon, rakiplerden transfer edilen oyuncular, taraftarın bütün sinirini zirve yaptırmıştı.
Akıllarda istenen, beklenen tek bir isim vardı. Porto maçında karşılıklı yaşanılan elektrik, belki de tribünlerden ilk kez bir isim telaffuz ettirdi.
Bütün tribünler aynı anda haykırırcasına, Quaresma bestesini söylüyordu, besteden öte istiyor ve bekliyordu.
Fenerden cimbomdan topçu almayın
Taraftarı çıldırtmayın
Bu taraftar arkanızda
Gelsin artık Quaresma
O dönem taraflı tarafsız herkes için hayaldi bu transfer. Tv'lerde Beşiktaş Quaresma için İtalya'ya gitti haberleri bile, heyecandan insanların elini ayağını titretmeye yetmişti. Çıkan en ufak olumsuz haberde insanlar ciddi anlamda kahroluyordu.
Hatta evli barklı insanlar, Quaresma için açılan nöbetlere katılıyor, belki de eşleriyle tartışıyordu.( İsim vermeyeceğim biliyorum bazılarını :) )
Serdal Adalı, belki de hayatı boyunca hiç o kadar yurt dışı seyahati yapmamıştır bir oyuncu için.
İnsanlar nöbette, haberciler takipte, Tv'de ki yorumcular ise, onun  transferi üzerine yorumlar yapmaya başlamıştı bile.
Forumlarda ki yorumlar çığ gibi büyüyordu, Quaresma gelsin 10 forma alacağım, Quaresma gelsin 5 kombine alacağım diye. ( Gerçi söylenilenler pek yapılmadı ama neyse )
Mete Düren ekran karşısına geçti ve Quaresmadan vazgeçtik açıklaması yaptı, bir anda herkes sus pus olmuş, donup kalmıştı.
Ardından ortalık yıkıldı, çünkü taraftarlar ilk kez bir oyuncuya tribünden beste yaparak transferini istemişti.
13 Haziran Pazar saat 13:46 bir anda Son Dakika Quaresma Beşiktaş'ta alt yazıları ve canlı bağlantıları ile yıkıldı ortalık.
Ardından tüm herkes Atatürk Havalimanı'nda Quaresma ne zaman gelecek diye beklemeye başladı...
Tarih 18 Haziran 2010, Yaklaşık 1 saatlik gecikme ile, saat 16:00'da, binlerce Beşiktaş taraftarının karşılaması ile İstanbul'a gelmişti.
Bu büyük haberi bekleyen tüm Beşiktaş'lı taraftarlar, belki de hayatlarının en mutlu anlarından birini yaşıyorlardı.
Çünkü Quaresma Beşiktaşlıydı artık. Trivela ustası, Rabona hareketinin mucidi, Ronaldo'nun kankası, Beşiktaş forması giyecekti.
Böyle bir oyuncunun imza töreni de büyük olmalıydı tabi ki. İnönü stadyumu, sanki bir derbi maçı varmışcasına, hınca hınç dolmuştu.
Ayakta bile durmaya yer yoktu.( Orada olduğumdan biliyorum ) Herkes besteler ve tezahüratlarla Quaresma için toplanmıştı.
İmzalar atıldı ve Quaresma'nın Beşiktaş serüveni başladı. Başladı başlamasına ama...
Beşiktaş'ta işler iyi gitmiyordu ve işler iyi gitmediği gibi, Quaresma'dan da beklenilen performans sahaya yansımıyordu.
Artık adına gelmesi için beste bestelenen oyuncu, taraftarın tepkisini çekmeye başlıyor, hatta polemiğe bile giriyordu.
Aslında bu tepkiler ona olan büyük sevgiden, inançtan ve güvendendi. Ama o bunlara istesede karşılık veremedi...
Şimdi yeni bir yönetim, yeni bir antrenör ve yeni bir takım var.
Ama olmayan, bu kurgunun içinde şu anda olmayan isim var . O da kendisine buraya gelmesi için besteler söylenen Quaresma. 
Quaresma neden yok, insanlar onun için sabahlara kadar uyumazken, geldiği gün çocuklar gibi mutluluktan ağlarken, neden yok ?
Sokakta simit satan çocuk, sırtına onun formasını geçirirken, o neden yok ?
Ya şu anda onun ufacık bir olumlu hareketini bekleyen milyonlarca Beşiktaş taraftarı varken, neden yok ?
Çok şey istemiyor insanlar senden be Cigano, sadece nerede olduğunu merak ediyorlar, takımda niye yok diyorlar ve soruyorlar
Nerdesin Olm Sen Quaresma ?
Saygılar


KÜRŞAT ÇELİKBAŞ