Kariyerine Al Nasr kulübünde devam eden eski Beşiktaş forveti Alvaro Negredo, Goal'e özel açıklamalar yaptı. Negredo Beşiktaş'taki günlerine değindi. Cenk Tosun, Quaresma ve 35 gol konularıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Geçen sezon başında Beşiktaş'a büyük umutlarla transfer olan fakat bir türlü istenilen seviyeye ulaşamayan İspanyol forvet Alvaro Negredo, bu sezon başında maddi nedenlerden dolayı Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Nasr'a transfer olmuştu. Kariyerinin son baharını geçiren İspanyol oyuncu, burada Goal muhabiri Ahmed Ragab'a özel açıklamalar yaptı.

"35 gol atacağım, demedim"

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş derbide galibiyeti kaçırdı Beşiktaş derbide galibiyeti kaçırdı

"35 gol olayını açıklığa kavuşturmak istiyorum. Oradaki yayıncı bana kaç gol atmak istediğimi sordu, ben de amacımın kendimi geliştirmek olduğunu söyledim ve bir sayı vermedim. Fakat, geçirdiğim en iyi sezonda 34 gol attığımı ve dileğimin bunu tekrarlamak olduğunu da ifade ettim. Ama 35 gol atacağımı söylemedim."

"Cenk varken devamlılık sağlayamadım"

"Cenk Tosun kulüpteyken, Beşiktaş'ta ihtiyacım olan devamlılığı sağlayamadım ama o ayrıldıktan sonra şans bulmaya, goller atmaya ve asistler yapmaya başladım. Elbette istediğim kadar gol atamadım ama bunun nedenlerinden biri de sakatlıklardı. Neticede, istediğim gibi bir sezon geçiremedim."

"Quaresma'yla sorun yoktu..."

"Quaresma ile saha içinde ve saha dışında iyi bir ilişkim vardı. Onun stili dripling ve bire birde adam geçmek üzerine kurulu ve yeteneğiyle bunu kolayca başarabiliyor. Fakat biz forvet oyuncuları topu mümkün olduğunca erken almak isteriz. İnsanlar ilişkimizin iyi olmadığını söylüyorlardı ama bu bir yalandı. Tüm takımlarda bazen takım arkadaşından pas alamadığın zaman sinirlenirsin ama bu, Quaresma ile ilişkimizin kötü olduğu anlamına gelmiyor."

Al Nasr'ı neden tercih etti?

"Buraya gelmeden önce Al Nasr hakkında pek bir şey bilmiyordum. Avrupa'da oynuyordum ve BAE futbolundan pek bahsetmeyiz. Bizim rakibimiz Al Wasl'da oynayan Fran Yeste'nin bazen bahsettiğini duyuyordum. Menajerime Al Nasr'dan teklif geldi. Beşiktaş'ın finansal problemleri vardı ve beni göndermek istediler. Zor bir karardı."

Peki Negredo'nun yeni ülkesinde yaşadığı en zorlu şey neydi?

"Buradaki ilk maçımda hava o kadar sıcaktı ki, ısınma hareketleri esnasında her yerimden ter boşalıyordu. Buradaki havaya ancak 4 maçta alışabildim. Şimdiye kadar en çok zorlandığım şey buydu."