Neden Önce Lig?

Güntekin Onay kaleme aldı.

FUTBOL 02.03.2015 - 07:46 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

BEŞİKTAŞ oyunun bölümlerinde kopukluklar yaşadı ve Balıkesir’in bile ummadığı kadar çok şans tanıdı rakibine. 

PERŞEMBE günkü 120 dakikanın ardından tekrar uçağa binip Ankara’ya gitmek ve bu maçı oynamak kolay değil. O yüzden dün için önemli olan tek şey 3 puandı. Beşiktaş zaman zaman geriye koşmakta gecikti ve top rakipteyken etkili baskı yapamadı. Bulduğu net fırsatları da gole çeviremeyip farkı bir türlü 2’ye çıkartamayınca panik yaşadı. 
 
ATEŞLE oynayan elini yakar. Beşiktaş dün resmen ateşle oynadı. 
 
DÜN için alkışlanacak tek oyuncu Opare’ydi. Ganalı 2 maçta taraftarın sevgilisi oldu. Liverpool maçında görevini çok iyi yapan Opare, dün de attığı nefis golle sadece çabuk bir futbolcu olmadığını ispatladı. 
 
NEDEN ÖNCE LİG? 
 
LİGDE son 8 günde çok şey değişti. Beşiktaş’ın Eskişehir yenilgisinin ardından F.Bahçe 5 puan kaybetti, G.Saray’da Melo ameliyat oldu. Bunlar hep Beşiktaş’ın lehine. Şampiyonluk Beşiktaş için bu sezon çok büyük önem teşkil ediyor. Önünde büyük bir fırsat var ve hedef yolunda var gücüyle savaşmalı. 
 
UEFA Avrupa Ligi prestij açısından önemli ancak kupayı kazanmadığınız taktirde maddi olarak getirisi yok. Tabii ki Avrupa’da gidebileceğin yere kadar gideceksin. Ancak Avrupa’da bütün büyük kulüpler Şampiyonlar Ligi’ni hedefler. Çünkü orada 30 milyon Euro’luk bir para var. Beşiktaş’ın yeni stadı ile Şampiyonlar Ligi’nde oynaması bu kulübün kurtuluşudur. Bu da sadece şampiyonlukla mümkün.
 
GEÇEN hafta Eskişehirspor’a kaybettiği için Slaven Biliç’i sert bir şekilde eleştirdim. Tepkiler aldım. Çünkü önceliğin lig olması gerektiğini düşünüyorum. Şampiyon olmak için de Eskişehirspor’u, Balıkesirspor’u, Erciyesspor’u yeneceksin. Bu kadar basit. Beşiktaş taraftarı 3. olmaktan artık bıktı. 
 
İŞTE  asıl vizyon budur.