Neden Olimpiyat?

Yıkılan ve yenisine başlanan İnönü stadı nedeniyle bu sezon maçlarını Kasımpaşa stadında oynamak üzere anlaşan Beşiktaş kulübü henüz bu stadda maça çıkamadı. Bunun arkasında farklı sebepler olduğu söyleniyor.

ÖZEL 22.10.2013 - 15:13 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
 Yıkılan ve yenisine başlanan İnönü stadı nedeniyle bu sezon maçlarını Kasımpaşa stadında oynamak üzere anlaşan Beşiktaş kulübü henüz bu stadda maça çıkamadı. Bunun arkasında farklı sebepler olduğu söyleniyor. Birinci sebep ; Kasımpaşa yönetiminin eski Beşiktaş yöneticilerinden oluşması, çoğunun Beşiktaş kongre üyesi olması ve Kasımpaşa stadında oynamasına karşı çıkması. İkinci sebep ise mali konuda; Olimpiyat stadının bir maçlık kira bedeli 25 bin tl iken, bu fiyat Kasımpaşa stadında 225 bin tl. 17 haftaya vurursak, mali yapılanmaya giden Beşiktaş’ın kasasından Olimpiyat stadına 425 bin, Kasımpaşa’ya da 3825 bin tl çıkacak.
Ayrıca kulübe ve Slaven Bilic’e ceza veren, bir de üstüne bayanların ve cocukların izleyeceği maçı, iş günü saat 20.00 ’da oynanmasına karar veren Türkiye Futbol Federasyonuna kızgınlık sürüyor. Zaten maça gelenler genç kızlar, öğrenciler, ev kadınları ve tabi çocuklar. O soğukta dağ başına gelip nasıl dönsünler.? Yine de stada gelen 3 bin kişiyi kutlamak gerek. Mantıken o kadar uzak yol ve soğuk aslında bayan ve cocuklara verilmiş bir ceza gibi duruyor. Aslında TFF’nin ceza hukuku’da yanlış. Ya tamamını alacaksın, ya da hiç almayacaksın. Cezalıysa, hepsi cezalıdır. 2 sene önce başlayan uygulama özellikle Olimpiyat stadında maçı keyiften çok eziyete dönüştürüyor. 

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@