Bu sezon ilk 11’de başladığı 8 maçta kenara gelen Portekizli yıldız, "Benim kimseyle sorunum yok. Ama hep ben mi oyundan alınacağım. 1 kez olsun 90 dakikayı tamamlamak istiyorum" diye isyan etti

 Sezon başında 2 yıllık ayrılığın ardından Beşiktaş’a geri dönen Ricardo Quaresma, artık çok değiştiğini ve bambaşka bir Q17 izleteceğini söylemişti. Ancak Trabzon maçında gördüğü kırmızı kart, bireysel futbolu ve agresif hareketleriyle; Portekizli yıldız yine beklentilerin çok altında kalmıştı. Son olarak Kasımpaşa maçının devre arasında oyundan alının Quaresma, soyunma odasında bağırıp çağırarak bu duruma isyan etmişti. Bu sezon Süper Lig ve Avrupa’da ilk 11’de başladığı 8 maçta da 90 dakika sahada kalamayan ve her karşılaşmada oyundan alınan Q17, hocası Şenol Güneş’e isyan etti. Portekizli yıldızın yakın çevresine, “Benim kimseyle sorunum yok. Ama hep ben mi oyundan alınacağım. Neden hep ben çıkıyorum. Bir defa olsun 90 dakikayı tamamlamak istiyorum” diye dert yandığı öğrenildi.

DÜN İDMANDA SAKATLANDI
Şenol Güneş’in, hem Lokomotiv Moskova hem de Bursa maçlarında 11’de oynatmayı düşünmediği Quaresma, dün idmanda bir sakatlık geçirdi. Çift kale maçta kasığından sakatlanan Portekizli yıldız antrenmanı yarıda bıraktı. Quaresma’nın durumu, yapılacak kontrolden sonra belli olacak. Başkan Fikret Orman’ın da son haftalardaki agresif tavırları nedeniyle Q17 ile bir görüşme yapacağı bildirildi.
TAKIM ARKADAŞLARI: KESİN KIRMIZI GÖRÜRDÜ
Quaresma’nın isyanı, takım içinde de yankı buldu. Arkadaşları, “Ona bir tepkimiz yok. Kendisini seviyoruz. Ancak sinirli halleri ve sürekli bağırıp çağırması takımı etkiliyor. Böyle yapması yanlış. Kasımpaşa maçında devam etseydi kesin kırmızı kart görürdü” yorumunu yaptı.
GÜNEŞ'İ TAKIM FRENLİYOR
Beşiktaş’ın tecrübeli hocası Şenol Güneş’in, Quaresma’nın tavırlarından oldukça rahatsız olduğu ancak takımın olumsuz etkilenmesinden çekindiği için alttan aldığı belirtildi. Güneş, Quaresma’ya Kasımpaşa maçında oyundan alınma sebebini “Kart görmemen için çıkardım” diye ifade etti.
Quaresma, bu sezon ilk 11’de başladığı 8 maçta da 90 dakika sahada kalamadı.
iLK 11’DE QUARESMA
Maç Süre
Mersin 46
G.Birliği 46
Eskişehir 46
Antalya 69
Kasımpaşa 46
Skenderbeu 84
Sporting 90
Lokomotiv 88


KAYNAK:HABERTÜRK SPOR / Kartal YİĞİT