Necip Uysal Şoku

Vatan yazarı Güntekin Onay, zirvenin kaderini zirvenin kaderini çizecek derbinin rötgenini çekti:

GÜNDEM 02.11.2014 - 11:35 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
İşte Onay'ın derbi analizi;
 
DERBİNİN farklı şifreleri var. Sonucu etkileyecek birçok etken ortaya çıkabilir. Genel anlamda birçok bileşenin beraberliği getirdiği bir derbi olacaktır. Beşiktaş, Olimpiyat’ta 1 yıldır 1 kez kaybetti. Ama kolay kolay da kazanamıyor. F.Bahçe, deplasmanda galip gelemiyor. 
 
BUGÜNKÜ kritik karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım üslup olarak herkesi mutlu etme peşinde olan biri. İki teknik direktörün de pek cesur olduğunu söylemek mümkün değil. O yüzden küçük detaylar dışındaki bütün doneler bize beraberliğe yakın bir karşılaşma olduğunu gösteriyor. 
 
F.BAHÇE derbilerdeki hakimiyetini kaybetti. Soma Turnuvası'ndaki maçı da sayarsak son 5 Beşiktaş maçında 1 kez kazandı. Keza G.Saray'ı da son 5 derbide 1 kez yendi. İki takıma karşı aldığı bu 2 galibiyet de evinde. Yani sarı-lacivertlilerin derbide maç kazanma geleneği geçmişte kaldı.
 
BEKiR-KADLEC TANDEMi SORUN YAŞATIR
 
GELELİM saha içine.. Beşiktaş daha enerjik, dinamik ve yüksek tempoyla oynuyor. Güçlü olan bu yönünü sahaya yansıtabilirse kazanmaya yakın olur. F.Bahçe kendi oyununu oturtsa bile, pas yaparak rakip sahaya gitse dahi pozisyon üretmekte güçlük çekiyor. Çünkü yavaş oynuyor. 
 
SARI-lacivertlilerin Gökhan ve Caner'le kanatlardan getireceği toplar Beşiktaş savunmasının zayıf noktalarından biri. Ayrıca Beşiktaş savunması duran toplarda da sorun yaşıyor. Bunun dışında F.Bahçe'nin Beşiktaş karşısında üstünlük kuracağı bir alan yok. 
 
TOP siyah-beyazlılardayken F.Bahçe'nin rakibi nerede karşılayacağı maçın kilit noktalarından biri olacaktır. Beşiktaş 2. bölgeyi hızlı geçen bir takım. F.Bahçe, Bekir-Kadlec tandemiyle siyah-beyazlılara alan verirse sorun yaşar. 
 
NECiP iNADI BiLiÇ’iN BAŞINI AĞRITABiLiR
 
BİLİÇ ısrar ettiği Necip konusunda yine inat ederse o kanattan hücum yapamayacağı gibi defansta da takımını zora sokar. F.Bahçe, Caner-Sow’la o bölgede belirgin bir üstünlük kurar. Ben Bekir ve Kadlec'in hem havadan hem de yerden Demba Ba'ya karşı zorlanacağını düşünüyorum. 
 
EMENIKE, Beşiktaş'ın 3 stoperine de ters gelecek bir oyuncu. Ayrıca soldan Caner'in 2. direğe keseceği ortalarda Kuyt, Motta'ya üstünlük kurabilir. Kısacası iki takımın da birbirine çok ters gelebilecek özellikleri mevcut. İşte derbide bunları silaha dönüştürecek taraf kazanmaya yakın olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@