Necip aşkı bitirdi

Güntekin Onay kaleme aldı.

FUTBOL 03.11.2014 - 03:16 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

FUTBOL bir takım oyunu. Bireyler üzerinden değerlendirmek çok da doğru değil. Ancak geçen hafta 2-1 önde iken Kayseri’de tek başına maç kaybettiren ve oynadığı her maçta sağ bek performansı son derece yetersiz olan Necip’i derbide sahaya sürmenin tek bir izahı var: intihar. 

NECİP ile hücumda 10 kişi oynuyor Beşiktaş, en fazla yaptığı şey topu alıp arkadaki stopere vermek. Daha fazlasını yapamıyor. Savunmada ise sürekli pozisyon ve kademe hatası yapıyor. Kolay çalım yiyor. İlk golde Alper’den yediği gibi. Veya bir diğerinde Caner’in içinden geçtiği gibi..
 
BİLİÇ baktı ki olmuyor. Caner orada maden bulmuş. Olcay’ı oraya yama yapmak için çekti. Bu kez de Olcay’ın başını yedi. Olcay çift sarıdan atıldı. İkinci sarı kartta yine Necip önündeki topu Emenike’den alamadığı için pozisyonun devamında Olcay kart görüyor. 
 
GEÇEN hafta da yazdım. Suçlu olan Necip değil. Suçlu olan Biliç.. Böylesine bir yetersizliği göremeyip hala ısrar ediyorsa sonuçlarına kendisi katlanacak. Derbi ve büyük maç kazanamayan Biliç, otursun kendini gözden geçirsin. 
 
SLAVEN?BİLİÇ KORKUYOR
 
BİLİÇ Türkiye’ye geldiğinden beri 5 derbide de galibiyet alamadı.Korkmak ile tedbir almak arasında ince bir çizgi var. Önde baskı yapmayarak  F.Bahçe’nin oynamasına izin verdi. F.Bahçe’nin temposu düşük olabilir ama kaliteli oyuncuları var. Baskı yapmazsan oynarlar. 11’e 11 oynansa ne değişirdi kestirmek güç. 
 
10 kişi kalan Beşiktaş İsmail Kartal’ın 2’nci gole yönelik geç hamleleri yüzünden maça ortak oldu. 2004 yılından bu yana son 10 yılda F.Bahçe derbilerinde Beşiktaş’tan 13 oyuncu kırmızı kart görmüş. F.Bahçe’den ise 4. Bu rakam da enteresan. Fikret Orman bazı konularda haklı.
 
“SÜLEYMAN Seba sezonunda Beşiktaş’ı şampiyon yapacaklar” diyen manipülasyoncular da amacına ulaştı. Beşiktaş her hafta 10 kişi kalıyor.8 haftada daha penaltı atmadı. Ama her şeye rağmen Bu derbiyi Beşiktaş kaybetti ise bunun bir numaralı sorumlusu ısrarla Necip’i sağ bek oynatan Slaven Biliç’tir. Hakem Bülent Yıldırım’a ise sadece Karabüklü Angelov’un gole giderken arkadan çekildiği pozisyonu hatırlatıyorum. Hakem oydu. Anladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@