Ne Derbisi !

KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 23.03.2015 - 15:12 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Asalet insanın mayasında olan bir şeydir.Tekamül ise bilgi ve dürüst çalışma ile olur..Kişiler kötü örneklerle yola çıkar ve zaaflarına yenik düşerlerse bir köşeden ortaya attığı pisliklerin gelişimi devam edecek sandıkları gölde boğulurlar! 

  Ata sözümüz malum !" Vermemiş Mabud ,neylesin Mahmut!" deriz..Bunu dün Ş:Saraçoğlunda  ciddi ve unutulmaz örnekleriyle yaşadık.Ne ararsanız vardı güzellik dışında .

Sadece kutsal olarak aklımızda belki de golü yedikten sonra göz yaşları ile Günay kalacaktır.

Ötekilerin hepsi kazanmak adına nelerin yapıldığını acı acı izlemek desek yeridir Kırmızı kartlık canlı örneklere bir tiyatro izleyicisi gibi seyirci acizliğinde bir hakem ile oyunu tamamlamak bu olsa gerek.

Bunu Beşiktaş adına değil FUTBOL adına yapmalıydı.Emenike'nin Forma çıkartma ,sahayı terk etme ve tekrar kendi adına sahnelediği tek kişilik oyunu; çizgilerden çıkıp tekrar  dönme özgürlüğünü görmezlikten gelen demokrat hakem(!) unutulacak gibi değil.

Daha sonra sahanın ve Türk futbolunun kaptanı Emrenin var olan huyunu aşırılıklara taşıdığına şahit olduk .Kulübe özgürlüğünü ihlal eden ve sinkaflı tehditlerini herkes gördü hakem görmedi! Biliç ile yani sonuçta yeni moda rakip teknik adamlara karşı başlatılan yakışıksız görüntü oyuna tuz biber ekti.

Hatta ikinci yarıda kendi hocasına değişecek oyuncu talimatı vererek T.Direktör mesleğini batıran agresif hamleler futbolumuzun nerelerde olduğunu netleştirdi !


 Haftalardır sakatlıklardan kurtulamayan Beşiktaş Kalesi iki gün önce kulübede Cenk ile tamamlanırken bu kez onsuz Genç Günay'a kalmış! 

 

Derbi fakiri Biliç sonuçta Atiba'yı bir kez daha orta alanda Veli ile görevlendirip Sosa ve Tolgay ile donatınca işler hiçte kötü gitmedi desek yeridir.

İkinci yarıda Demba Ba ,Sosa ,Olcay ve Oğuzhan ile  yakalanan net pozisyonlar gol getirmeyince son dakikada kader ağlarını ördü.


   Beşiktaş asla işi bitirecek bir engeli aşamadı bu yıl ligde.En büyük dert ve benim şahsi şikayetim oyunun önemli anlarını üç yıldır öğrenemeyen yapıları ile saha içi yönetim yetersizliği .Kaptanlık özel bir yetenek işidir.

Kola bant takmak yetmez .!Oynayacak, oynatacak ve sahada Teknik direktörün taktiğini uygulatacak varlığın olacak.Bu olmayınca oyunun bitiş düdüğünden önce maçı bırakanların  hala uyanmaması ve kenar yönetimin bu konudaki yetersizliğinden Beşiktaş çok çekiyor!
  Bu yıl üç kulvarda en önemli aşamada hep gazozuna oynadı takım sanki .5 futbolcu değişiklik yaparak veya sakatlıkların öne çıktığı yokluklar Beşiktaşın büyük hedefine engel oldu.

Biliç nedense takımı hep önemli karşılaşmalarda etkisiz taktiklerle yaratıcı olmayan iyi niyetli ama etkisiz yönetti !Ülkemizin futbol yapısına sıçrama getiremedi .Şimdi kala kala devam eden öteki karşılaşmalar kaldı ki içinde Galatasaray derbisi de var.

İşin özeti hepsini kazanmak.Neden olmasın..! Zafer zor şartlarda onu yaratanlarındır..Her zaman söylüyorum.

Hak verilmez alınır.Almasını bileceksin.Kim olursa olsun şartlar aşılmalıdır.Belli ki futbol da artık kaba dayılara göz yumanların yeni düzenine sıkıştırılmak isteniyor.Beşiktaş bunu aşmalıdır.Çok ihtiyaç var.Artık yeter!Bunun için sadece saha içi başarı,goller  ve direnç gereklidir.