Liverpool maçı öncesi değişen kurallarla ilgili Beşiktaşlı futbolcuları bilgilendirmek için kulüp tesislerine giden MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Bursa karşılaşmasında hakem Kamil Abitoğlu’nun verdiği penaltının doğru olduğunu ifade etti.

Bursaspor’u son dakikada Demba Ba’nın penaltıdan attığı golle mağlup ederek Süper Lig’de liderlik koltuğunu Fenerbahçe’ye bırakmayan Beşiktaş’ın dün çok önemli bir konuğu vardı. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Liverpool maçı öncesi Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek, siyah-beyazlı futbolcularla bir araya geldi. Namoğlu’nun, Avrupa Ligi’ndeki zorlu müsabaka nedeniyle Beşiktaşlı oyunculara değişen kurallarla ilgili bilgilendirme yaptığı belirlendi.

UEFA’nın geçtiğimiz hafta düzenlediği seminerden sonra yeni kuralların yer aldığı dosyayla birlikte siyah-beyazlı kulübün tesislerine giden Yusuf Namoğlu’nun, Bursaspor maçındaki penaltı pozisyonunu da değerlendirdiği öğrenildi. MHK Başkanı’nın, Şener ile Kerim Frei arasındaki mücadele için “Kerim, Şener’in önüne geçtiği için ona arkadan yapılan müdahale nedeniyle maçın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu doğru bir karar verdi. Fakat hakemin, Fernandao’nun, Pedro Franco’nun göğsüne doğru tabanıyla yaptığı hareket nedeniyle Bursasporlu oyuncuya kırmızı kart göstermesi de gerekiyordu” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda

Yusuf Namoğlu, MHK Yönetim Kurulu Üyesi Fahir Ersoy ve Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin’in de katıldığı brifingde, futbolculara, Liverpool maçı öncesi ikili mücadelelerle ilgili bir dizi uyarıda da bulundu. Dirsekle müdahale ve bazı pozisyonlarda rakibe ayak koymanın kırmızı kart getirebileceğini belirten Namoğlu, futbolculara başarılar dileğinde de bulundu.