Müzdarip

Feyyaz Uçar, Torku Konyaspor - Beşiktaş karşılaşmasını yorumladı.

GÜNDEM 29.12.2014 - 02:43 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Maçın ilk yarısı enteresan. Beşiktaş’ı ilk defa tempo düşüren takım olarak görüyoruz. Konyasporlu futbolcular pres makinası olmuşlar. ‘Pas yapıp 5 yiyeceğimize pres yapıp etli ekmek yiyelim’ demişler olsa gerek. Yedikleri golün şoku bile tempolarını değiştirmedi. Tam saha pres ile Beşiktaş kalesini ablukaya aldılar. Sağlı sollu ataklar ve korner yağmurunda sonuç yok. Çünkü Beşiktaş kalesinde Tolga var. Kale çizgisi üzerinde yapamayacağı şey yok. Bay Meraklı (Abaragandi) gibi. Karşı karşıya kaldığında yaptığı kurtarış, aşırtma topu çelmesi ve kornerlerdeki başarısıyla Beşiktaş kalesinde ilk yarı gol yok.

İhanet demeye dilim varmıyor

Ev sahibinin baskısı ikinci yarıda da devam etti. Rakibin presinden Ersan ve İsmail’in zorlandığını gören Bilic’ten yerinde bir hamle. Sarı kartı olan İsmail’in yerine Motta oyunda. Atiba da gününde değil. Geciken pasları top kaybına sebep oluyor. Hakemlerle olan diyalogundan gördüğü bu ikinci kırmızı kart. Takımını en sıkıntılı zamanlarında yalnız bırakıyor. İhanet demeye dilim varmıyor ama bu kadarı da fazla. Beşiktaş’a nefes aldıran tek şey Sosa’nın topa olan hakimiyeti. Top onun ayağında zarif bir ara pası, etkili bir serbest vuruş ya da ağlarla buluşan sert bir şutu olabiliyor. Her daim çilingir. Oyunun kilitlendiği her yere müdahalesi var. Soyunma odasının da kapısı kilitlenmiş olacak ki oyundan çıkarıldı. Konyaspor’da göze batan isimler, Djalma ve Ali Turan. Sağ kanatlarını çok etkili kullandılar. Geliştirdikleri ataklardaki son vuruş eksikliği skoru belirleyen en önemli unsur.

Penaltı kararı yanlış. Torje’ye, Serdar’ın müdahalesi yok. Torje rakibine ayağını takıp kendini yere bıraktı. Hakemin yönetiminden iki takımda müzdarip. Çünkü kararlar çok garip. Penaltı golüyle demoralize olan, Atiba’nın atılmasıyla da eksik kalan Beşiktaş son dakikalardaki savunmasıyla yine lider. Kartal eksik oynamaya alıştı artık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@