Beşiktaş ile sözleşmesini 4 yıl uzatan Mustafa Pektemek'in alacağı ücret şaşkınlık yaratırken, golcü oyuncuya verilen rakamın Başkan Fikret Orman'ın inisiyatifi ile arttığı öğrenildi.

Başkan Fikret Orman'ın; Pektemek için Olcay ve Oğuzhan'ın aldığı ücretin üstünde bir rakam düşünmeyen siyah-beyazlıların finans ekibine şartların zorlanması konusunda talimat verdiği ortaya çıktı. Orman'ın, yıldız oyuncunun "tekmeye kafa sokarak ölümüne oynaması" yüzünden Pektemek'e özel bir hayranlık beslediği, bu nedenle ücretini yüksek tuttuğu ifade edildi.

Gözden kaçırmayın

"Maçtan önce oyuncularıma zemin ve hakem konusunu söyledim" "Maçtan önce oyuncularıma zemin ve hakem konusunu söyledim"

Siyah Beyazlıların sözleşme uzattığı Mustafa Pektemek, 4 yıl için Beşiktaş'tan 17 milyon TL garanti para alacak. Dört sezon için 6.5 milyon euro (17 milyon TL) kazanacak olan tecrübeli forvet, bunun dışında maç başına da 10 bin euro alacak.

Mustafa Pektemek geçirdiği sakatlıklar nedeniyle bu sezon sadece 14 resmi maçta forma giydi. 7 Süper Lig, 3 UE FA Avrupa Ligi, 4 de Şampiyonlar Ligi mücadelesinde görev yapan tecrübeli forvet; bu maçlarda rakip fileleri sadece 2 kez havalandırdı. Mustafa, 1 kez de kırmızı kartla (Karabük) cezalandırıldı.