Konya'da Trabzonsporlu Belkalem ile hava topuna çıktığında çarpışan ve yüzünde kırıklar oluşan Beşiktaş'ın talihsiz çocuğu Mustafa Pektemek, pozisyonu şöyle anlattı: "Ne olduğunu bile anlamadım. Gerçekten çok üzgünüm. Benim için dua edin"

Beşiktaş'ın 3-0 kazandığı Trabzonspor maçında Belkalem ile çıktığı hava topunda kafasına darbe alarak burnunda ve yüzünde kırıklar oluşan Mustafa Pektemek, siyah-beyazlı camiayı üzüntüye boğdu.

Sakatlıklardan yana çok şanssız olan ve bir futbolcunun başına gelebilecek bütün sakatlıkları neredeyse yaşayan Mustafa da çok üzgün. Geceyi Konya'da geçiren ve dün sabah saatlerinde ambulans uçakla İstanbul'a getirilen Mustafa Pektemek, yolculuk öncesi açıklamalar yaptı. Yüzünün çok kötü halde olduğunu söyleyen ve bu nedenle fazla fotoğrafının çekilmesini istemeyen Mustafa, "Ne olduğunu bile anlamadım" dedi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı


"NE OLDUĞUNU HATIRLAMIYORUM"

Olayın şokundan hala çıkamadığını belirten Mustafa, "Çok talihsiz bir olay. Her şey bir anda oldu. Kafa darbesinden sonra acı içinde yerde kaldım. Tam olarak ne olduğunu bile hatırlamıyorum diyebilirim. Sonra hastaneye götürüldüm. Çok üzgünüm, kahroluyorum. Bu sakatlıklara isyan etmek de istemiyorum. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Umarım başarılı bir ameliyat geçirip bir an önce sahalara dönerim. Taraftarımızdan tek isteğim, benim için dua etmeleri" diye konuştu.

"4 SAAT AMELİYAT, 3 AY İSTİRAHAT"

Konya'daki ilk müdahale sonrası dün İstanbul'a getirilen Mustafa Pektemek, Maslak Acıbadem Hastanesi'nde başarılı bir operasyon geçirdi. Hastaneden yapılan açıklamada, Pektemek'in ameliyatına ilişkin şu detaylara yer verildi: "4 saat süren ameliyatta kapalı yöntemle Mustafa Pektemek'in burun kırıkları tamir edildi ve kırık nedeniyle oluşan eğrilikler giderildi. Göz tabanındaki kırığı desteklemek amacıyla bu alana özel bir titanyum plaka yerleştirildi. Ayrıca elmacık kemiğindeki kırıklar yerine yerleştirildikten sonra titanyum plak vidalar ile sabitlendi." Beşiktaş'ın doktoru Ertuğrul Karanlık ise Pektemek'in iyileşmesinin üç ayı bulacağını aktarırken, "Maske ile oynayacak duruma gelse dahi tamamen iyileşmeden sahaya çıkmasına izin vermeyeceğiz" dedi. 

METE VARDAR'IN GÖZYAŞLARI

Olaydan sonra Pektemek ile Konya Meram Tıp Fakültesi'ne giden Beşiktaşlı yönetici Mete Vardar duygu dolu anlar yaşadı. Doktorların dikiş attığı sırada kanlar içinde olan oyuncusunu gören Vardar'ın sinirleri boşaldı ve gözyaşlarını tutamadı. Vardar'ı doktorlar sakinleştirdi.

BELKALEM BAKAMADI!

Trabzonsporlu futbolcular, Konya dönüşü Beşiktaş maçının tekrarını izlerken Belkalem, Mustafa Pektemek'in sakatlandığı ana bakamadı. İstemeyerek de olsa rakibinin burnunun kırılmasına neden olan Cezayirli oyuncu, o pozisyonda kafasını çevirerek arkadaşlarına, "O anı görmek istemiyorum. Gerçekten çok üzgünüm" dedi.