Küçük yaşlarda yeteneği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ancak kariyeri hiç beklenildiği gibi geçmeyen bir zamanların "Wonderkid" futbolcusu Muhammed Demirci, kariyerinin dönüm noktasını ve Barcelona pişmanlığını anlattı.

Atakan Kurt'un youtube kanalında açıklamalar yapan Muhammed Demirci Barcelona günlerinden bahsetti.

BARCELONA'DA NEDEN KALMADI?

Ara transfer döneminde TFF 2. Lig ekibi Sarıyerspor'la anlaşan Muhammed Demirci, Barcelona geçmişine ilişkin: "Orada kalmamam için futbol anlamında bir gerekçe yoktu. Ama benim de müdahil olamayacağım bazı durumlar vardı. Ailem yönünden birkaç sorun vardı. Ben de tam anlayamadım. Açıkçası Barcelona'ya giderken nasıl büyük bir kulübe gittiğimin farkında da değildim. Bana La Masia'yı gezdirdiler." ifadelerini kullandı. 

Barcelonalı yetkililer tarafınca La Masia'da gezdirildiğini anlatan Demirci: "Bana projelerinden bahsettiler. 'Bizim yeni Messi'miz sen olacaksın' bile dediler. Bunu kulaklarımla duydum. Çok fazla ilgilendiler. Ben o dönem zaten karar verecek yaşta değildim. Ebeveynlerim ve Seyit Ateş'in ortak kararıyla geri döndüm. Orada 10 gün kaldım. İlk antrenmanımda kendi yaşıtlarımlaydım. Sonra bir üst yaşla çıktım. Sonraki gün bir üst yaşla da çıktım. Yani en sonunda 2 yaş büyüklerle antrenman yapıyordum. Orada bile fark edildim." dedi. (AJANSSPOR)