Beşiktaş kongre üyesi Masis Kuyumcu kaleme aldı.

Beşiktaş başkanı muhalefet yapılmasını sevmiyor, haklı, kimsenin de durup dururken muhalefet yapayım diye çabası da yok ama öyle şeyler yapılıyor, yaşanıyor ki Beşiktaş’ta, inanılır gibi değil, insanlar mecbur kalıyor, olanlara, yaşananlara tepki gösteriyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi

Beşiktaş’ta yöneticiler arasında belli ki ciddi bir sorun var, birbirlerine tahammül edemiyorlar. Peki bu sorun çözülemeyecek bir sorun mu, eğer öyleyse önümüzdeki sene takımın gidişatını etkilemez mi? Neden seçim kararı alınmıyor, neden sorun çıkaran kişiler yerine sorun çıkarmayacak birbiri ile uyumlu olacak kişiler yönetime alınmıyor?

Bizde yöneticiler çok ön planda olmayı seviyor, futbolu yönetenlerin bu kadar ön planda olması yanlış, basın da yöneticileri çok ön plana çıkarıyor. Büyük kulüplere bir bakın, mesela Barcelona’ya, basında yöneticileri bu kadar yer alıyor mu, televizyonlarda sürekli onlarla ilgili haber yapılıyor mu? bunları göremezsiniz, göremediğiniz için de başarılı oluyorlar zaten, inşaatçı-demirci-doğalgazcı başkanlarını görmeniz imkansız.

Galatasaray’ın son şampiyonluğunda yeni seçilen başkanın şu sözü çok doğru:’ biz podyumda yer almayalım bu zaferin mimarı sahada ter döken oyuncular ve teknik ekip’ yöneticiler gizli kahramanlardır, onların görevi fazla ortalarda görünmeden iş bitirmektir. Bizde buna en güzel örnek Umut Güner’dir. Kendisi başta stat olmak üzere verilen her görevi layıkıyla yerine getirmiş olup uzatılan mikrofonları reddederek, işine odaklanmış Beşiktaş’a hizmet eden bir yöneticidir.

Yöneticilerimizde görev dağılımı yapılırken, donanım, tecrübe ve kabiliyet göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle basın sözcüsünün kulübün vitrini olduğu unutulmamalıdır.

Sayın başkanımızın da kullandığı kelimelere dikkat etmesi gerekir. Bir başkan ‘BEYAZ’ da olsa yalan söyleme lüksüne sahip değildir.

Bayern Münich’in başkanına bakın, futbolun içinden gelmiş bir spor adamıdır. Takımın başarısı da ortadadır. Bizde böyle bir model seçebiliriz başarı da eminim ki böyle bir modelle daha çabuk gelir.