Motta'dan Lanzini Açıklaması

Beşiktaş'ta geçen sezon kiralık oynayan ve bu sezon bonservisiyle birlikte gelen Ramon Motta, taraftarlara kupa sözü verdi.

FUTBOL 03.07.2014 - 18:56 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta Corintihans’tan bonservisi alınan Brezilyalı oyuncu RamonMotta siyah beyazlıların yurt dışı kampında Lig tv’ye yaptığıaçıklamalarda bu sezonu kupa kaldırmadan bitirmek istemediklerinibelirtti.

İşte Motta'nın yaptığı açıklamalar;"İlk olarak çok mutluyum. Transferimin gerçekleşmesi için hem ben hemde kulübüm bu transferde elimizden gelenin fazlasını yaptık.Taraftarımızın ilgisine çok teşekkür ediyorum. Onların bana gösterdiğibu sevgi gösterisinin cevabını saha içinde vermek için elimden geleniyapacağım.

Eski kulübümle çok iyi ilişkilerim var ama onlara Türkiye'de mutluolduğumu ve futbol hayatıma burada devam etmek istediğimi söyledim.Onlarda beni olgunlukla karşıladılar. Transferimi kolaylaştırdıklarınainanıyorum. Biraz gecikme olsa da çok zor bir transfer olduğuna inanmıyorum."

"BURADA KALMAK İSTİYORDUM""İlk başta taraftarın bana gösterdiği ilgi inanılmaz bir olaydı. Çokbüyük bir sürprizdi benim için. Yeni bir ülkeye geldikten sonrainsanların bu kadar ilgi göstermesi beni çok mutlu etti. Futbol olaraksaha içinde bir devamlılık yakaladığıma inanıyorum. Bu da kulüptarafından bakıldığında benimle devam etmek arzusunda olduklarınıgösterdi. Bende burada kalmak istiyordum zaten, bütün şartlar oluşuncatransfer gerçekleşti.

Taraftarlar kazanmak için her şeyini veren futbolculardanhoşlanırlar. Ben hem hırsım hem de futbol arzumla taraftarın sevgisinikazandığıma inanıyorum. Türkiye'de biraz fazla kart gördüm. Aslındaagresif bir oyuncu değilim, ama bazen yanlış anlaşılıyor olabilirim. Busene daha az kart görmeye çalışacağım."

"LANZINI GELİRSE ÇOK BAŞARILI OLUR"


Hem İsmail Köybaşı hem de Uğur Boral çok yetenekli oyuncular. Geçensene üçümüzüz arasında güzel bir rekabet yaşandı. Tabi ki buradakazanan takımımız oldu. Bu senede yaşayacağımız rekabette takımkazanacak. Hepimizin hedefi olduğu gibi benimde hedefim formayı kapıpbırakmamak.

Lanzini ile Fluminense'de oynarken karşılıklı oynama şansı buldum. 21yaşında genç ve iyi bir oyuncu. Sol ayağını iyi kullanıyor. Takımızagelmesi durumunda başarılı olacağına inanıyorum. Fernandes ve Almeidadünya çapında tanınmış oyuncular. Her şeyin başında benim arkadaşımlar.Takım içinde elbette boşlukları olacaktır ama Beşiktaş onlarınboşluklarını en kısa zamanda dolduracaktır.

Bir senedir Beşiktaş forması giyen bir oyuncu olarak İnönü'deoynanmamanın eksikliğini yaşıyorum. Her takım sahasıyla bir bütün olur,kendini evinde hisseder. Belki şu an bunları tam olarak yaşamasak da,bunlar bir bahane değil. Biz sahaya çıktığımız zaman Beşiktaş formasıgiyen 11 oyuncu olarak nerde oynarsak oynayalım elimizden geleniyapmamız lazım.

"BU SEZON KUPA KALKACAK"


Bu sezonu kupa kaldırmadan kesinlikle bitirmeyeceğiz. Ne olursa olsunhangi kupa olursa olsun bir kupa almak istiyoruz. İlk başta ŞampiyonlarLigi'nde ön eleme oynayacağız. Elemeyi geçecekgüçte olduğumuzu düşünüyorum. Daha sonra lig ve Türkiye Kupası var.Kupa ve lig tanıdığımız alanlar. Sadece benim için değil tüm oyunculariçin kupa kaldırmamız son derece önemli.

Brezilya'nın üzerinde çok büyük bir baskı var şu anda. Ev sahibiolmanın getirdiği ağırlığı hissediyorlar. Brezilya kendini futbolunuhenüz oynamıyor. İzleyenleri tatmin etmese de turu geçecekseviyede futbol oynadığına inanıyorum ve şu ana kadar da belli birseviyeye geldiler. Hollanda, Fransa ve Arjantin ise kupanın diğer güçlütakımları.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@