Fulham yeni bir golcü alınca, Beşiktaş Yunanlı forvetin transferi için umutlandı. Ancak cazip bir teklifle devreye giren Trabzonspor, siyah-beyazlıların hesaplarını alt üst etti

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş antrenmanlarında yeni dönem Beşiktaş antrenmanlarında yeni dönem
 Beşiktaş'ın listesindeki Kostas Mitroglou'ya kulübü Fulham'dan izin çıktı. İngiliz ekibi 13 milyon Euro'ya McCormack'ı kadrosuna katarak, Yunan golcü için Türkiye yolunu açtı. Bu Kartal'ı golcü futbolcu için umutlandırırken, Trabzonspor'un hesapta olmayan hamlesi ortalığı karıştırdı. 

SAKATLIK ADA KARİYERİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
Kavala'da doğup, ailesiyle birlikte Almanya'ya göç öden 26 yaşındaki Mitroglou, 19 yaşında Olympiakos'a transfer oldu. Bir önceki sezon Yunan Ligi'nde 14, Devler Ligi'nde ise 3 gol atmasının ardından 15 milyon Euro bonservis bedeliyle Fulham'ın yolunu tuttu. Ancak geçirdiği sakatlıklar nedeniyle sadece 3 maç oynarken, kulübü de küme düştü.

BEŞİKTAŞ SATIŞ OPSİYONU İLE KİRALAMAK İSTİYOR
Beşiktaş yönetimi, Fulham'ın yaptığı golcü transferi sonrası Mitroglou için tekrar gözünü Ada'ya çevirdi. Siyahbeyazlıların, hem mali sıkıntılar hem de Mitroglou'nun geçirdiği sakatlık nedeniyle yüksek bir bonservis bedeli ödemek istemediği, bunun yerine satış opsiyonu ile kiralama formülünü devreye sokmayı planladığı öğrenildi. Teknik direktör Slaven Bilic'in mutlaka kadroya katılmasını istediği Yunanlı forvete de 2.2 milyon Euro'luk teklif yapıldığı belirtildi. 

BORDO-MAVİLİ KULÜPTEN 5 MİLYON EURO'LUK TEKLİF
Trabzonspor ise yeni teknik direktörü Halilhodzic'in "Islam Slimani'nin transferi gerçekleşmezse, Mitroglou'yu istiyorum" raporunun ardından, tecrübeli golcüye talip oldu. Slimani işi çıkmaza girince kulübün CEO'su Burak Gürdal'ın Fulham'a 5 milyon Euro bonservis bedeli önerdiği, ilk etapta 8 milyon Euro isteyen İngiliz ekibinin de indirime sıcak baktığı bildirildi. Gürdal'ın, Kostas Mitroglou'nun menajeriyle de bir araya geldiği ve yıllık 2 milyon Euro teklif ettiği ifade edildi.